Liechtenstein Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER

 

  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Seyahate decek vatandaşlarımızın, Türkiye'deki İsviçre temsilciliğinden schengen vizeleri almaları gerekmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara  vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Orta Avrupa'da prensliktir. Dünyanın en küçük ülkelerindendir. . İsviçre ve Avusturya arasında yer alır. Ilık bir iklim özelliği sergiler. Ülkede kış turizmi yoğunluktadır. Vaduz ülkenin en gelişmiş kentidir. Lihtenştayn pulları ile meşhur bir ülkedir. Çağdaş sanatlara büyük ölçüde önem verilmiştir. Caddelerinde bronzdan yapılmış birçok heykele rastlarsınız. Caddesinde bol miktarda hediyelik eşya satan dükkânlara rastlarsınız. Burg Gutenberg,  Vaduz Kalesi, Malbun, Malbun Kayak Merkezi,  Liechtenstein Ulusal Müzesi, Rheinpark Stadyumu görülmesi gerekli yerleridir. Lichtenstein Şatosu Ortaçağda yapılmış büyük ve önemli bir yapıdır. Landesmuseum ulusal müzeleri sıralı olarak caddede yer alır. Küçük bir ülke olduğu için kısa sürede gezme işlemlerinizi tamamlarsınız.  Liechenstein vizesi alarak önemli güzellikleri yakından göreceksiniz.

 Liechenstein vizesi için gerekli evraklar eksiksiz olarak tamamlanmış olması gerekir. Schengen ülkesine katıldığı için Schengen vizesi alınmış olunması gereklidir. Liechenstein turistik vize işlemlerinde pasaportunuzun en az 6 ay süre ile geçerli olması aranır Liechenstein gidecek kişiler önceden Liechenstein pasaportuna sahip değilse şahsen gelmeleri gerekir. Liechenstein ticari vize işlemlerinde şirket davetiyeleri gereklidir. Lihtenştayn vizesi için İsviçre Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğuna müracaatta bulunulması gereklidir. İstenen evraklar İsviçre Başkonsolosluğu ile aynıdır. Normal(bordo)pasaportlara vize uygulanır. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportlarına işlem uygulanmaz.

Liechenstein aile ziyareti vizesi için öncelikle davetiye olması şarttı aranır. Ailenin nerede kaldığı ile ilgili belgeler sizlerden istenir. Liechenstein vize ücreti vize işlemleri sonucunda ödenecek tutarı belirtir. Danışmanlık firmaları sizler adına işlemlerinizi kolaylaştırmak için öncelikle bazı evraklar isterler. Sizlerin vize işlemlerinizi takibe başlarlar. İşlemlerinizin kısa sürede sonuçlanması için danışmanlık şirketleri ile irtibata geçmeniz önemlidir. İşlemlerinizin kısa sürede bitmesini istiyorsanız vize işlemlerinize erken başlamanızı öneririz. Evraklarınızın orijinali istenir. Noter onaylı belgelere ihtiyaç duyulur. Konsolosluğun verdiği randevu saatinde mutlaka orada olmanız gereklidir. Randevu saatine uymadığınız zaman vize işlemleriniz uzar. Otel rezervasyonu belgesi ve uçak bileti belgenizi yanınızda bulundurmalısınız. Sınırda sizlerden belge talep edilir. Pasaportunuz eksik veya hasar görmüş olmamasına dikkat edin. Belgeleriniz eksiksiz bir şekilde olduğu zaman vize işlemleriniz 3 ya da 4 gün içerisinde işleme tabi tutulur.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi