Libya Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Akdeniz kıyısında yer alır. Kuzey Afrika’nın güzel bir ülkesi olup genelde Akdeniz iklimi hâkimdir. Fizan Çölü büyük bir çöl olup turistlerin ilgisini çeker. Trablusgarp modern bir şehridir. Yeşil meydanları olan bir yer olup beğenilir. Karamanlı Camii, En Naka Camii beğenilen yapılarıdır. Kabartmaları, Bizans duvarları ilgi çeker. Apollonia denizin kıyısında kurulan harika bir yerdir. Sahra Çölünde özellikle ilginç çamurdan yapılmış evlere tanık olacaksınız. Şehitler Anıtı, Assai El-Hamra Kales ziyaretçilerin uğrak yeridir. Red Castle Museum, Tripoli Zoo, Gurgi Mosque, Stoa of Hermes, 23rd July Lake, Temple of Apollo gezilecek önemli yerleridir. Nine Müzesi ve Temple of Zeus tarihin güzelliklerini size sunar. Libya vizesi alarak Libya ülkesinin harika doğasına tanık olacaksınız. Libya özellikle tarih mekanları ve doğal çöl yapısı ile egzotik bir hava yaratır.

Libya vizesi için gerekli evraklar kısmında özellikle Libya Dış işlerinden davetiye gereklidir. Başvurular davetiye numarası ile edilir. Libya turistik vize Türk vatandaşlarına vize uygulamaz. Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaf tutulurlar. T.C. Pasaport sahibi olanlar Libya Pasaport Polisine Turistik amaçlı seyahat ettiklerini ispat ederlerse vizesiz olarak Libya'ya giderler. Libya ticari vize işlemlerinde davetiye gereklidir. Libya'ya vizesiz olarak girmek isteyenler yeminli bir tercüme bürosundan kimlik bilgilerinizin Arapça olarak Pasaporta yazılması gereklidir. Bu bilgileri Emniyet Müdürlüğüne onaylatacaksınız.

Libya aile ziyareti vizesi işlemlerinde kalacağınız ailenin bilgileri ve onlardan gelen davetiye gereklidir. Libya vize ücreti sizlerin vize işlemleri neticesinde ödeyeceğiniz tutardır. Libya vize işlemlerinizin kısa sürede yapılması için danışmanlık firmaları ile bağlantı kurmanız sizlere büyük ölçüde zaman kazandıracaktır. Vereceğiniz bilgilerle sizler adına işlem hızı sağlanacak ve sizlerde vize işlemlerinizi internet yolu ile takip edeceksiniz. Vize işlemlerinde mutlaka belgelerinizin asılları ya da noter onaylı olması gerekir. Randevu saatlerinize mutlaka uymalısınız. Uymadığınız takdirde tekrar vize işlemleri için gün almanız gerekir. Davetiyelerinizin iki adet olması ve pasaportunuzun en az 6 ay süreli yenilenmiş olması gereklidir. Libya ülkesi turistik bir yer olduğu için sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Libya Başkonsolosluğu
İnönü Cad. Miralay Şefik Bey Sok. No:3 Gümüşsuyu İstanbul
T : (0212) 251 81 00
F : (0212) 252 55 15
E : infolibya1@yahoo.com