Letonya Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.

Kuzey Avrupa'da yer alan bir ülkedir. Ilıman iklim hâkim olduğu için turistler tarafından her dönem ziyaret edilir. Eski şehri gezerek ülke turuna başlarsınız. Şehrin meydanında St. Peter Kilisesi, , Porselen Müzesi ve Güneş Müzesi, St. John Kilisesi, Blackhead Müzesi bulunur. Kara Kedi Evi turistlerin her zaman ilgisini çeker. Riga Katedrali, Özgürlük Anıtını ve Laima Saatini büyük beğeni kazanan yerleridir. Bahar ayında meydanlar festivaller ile şenleniyor. Üç Kardeşler Mimari alanı, Aziz Peter Kilisesi, Dome Katedrali ilginç yerleri arasındadır. Alberta Caddesi alışverişin mekânıdır. Breman mızıkacıları heykeli sizlere farklı tarihi esintileri sunar. Keten elbiseleri burada bol miktarda alabilirsiniz. Orta Çağ atmosferini sizlere yaşatacak olan Letonya’ya Letonya vizesi alarak gidebilirsiniz.

Letonya vizesi için gerekli evraklar zamanında hazırlanmalı ve teslimi edilmelidir. Letonya, 21 Aralık 2007 tarihinde vize ve sınır kontrol işlemlerini Schengen Anlaşması ile yürürlüğe koydu. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla vize almadan Schengen ziyareti ederler. Eğer çalışmak için gidiliyorsa, çalışma izni almak gerekir. Letonya turistik vize için konsolosluğa şahsen başvuru yapılması gereklidir. Posta yolu ile başvurular kabul edilmez. Letonya ticari vize işlemlerinde özellikle şirket tarafından davetiyeniz olması gerekir. Vize başvuruları 9 iş günü içinde sonuçlandırılır, bazı özel durumlarda 30 güne uzar.

Letonya aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar kısmında kalacağınız aileden davetiyenin yanınızda bulundurulması gereklidir. Letonya vize ücreti sizlerin ödeyeceği tutarı belirtir. Sizler Konsolosluğa bilgilerinizi tam olarak randevu saatinizde vermelisiniz. Randevu saatinizi asla geciktirmeyin. Bilgileriniz eksiksiz ve tam olmalıdır. Danışman firmaları sizlere işlem hızlılığı sağlar. Bilgilerinizi takip eder ve eksiksiz şekilde konsolosluğa vermenizi sağlar. Konsolosluk işlemlerinizin sonuçlanıp sonuçlanmadığını internetten online yolu ile takip edebilirsiniz. Sınırda otel rezervasyonu bilgileriniz ve uçak bileti bilginiz isteneceği için evraklarınız yanınızda bulunmalıdır. Davetiye kâğıtlarınız iki nüsha olmalıdır. Belgeleriniz orijinal ya da noter onaylı olması işlemlerinizi hızlandırır. Ekspresvize firması olarak sizler adına tüm işlemlerinizi kısa sürede takibini sağlarız. Zamandan kazanırsınız. Vize işlemlerinde evraklarınızı daha önceden hazırlamış olmanız gereklidir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Letonya Başkonsolosluğu
Eski Bağdat Cad. Çamlık Çıkmazı No. 1, Küçükyalı - İstanbul
T : (0216) 519 75 00
F : (0216) 519 75 02
W : letonyakonsoloslugu....