Lesotho Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

Afrika kıtasının güneyinde yer alır. Hava sıcaklıkları yüksek olmadığı zamanlar özellikle nisan ayı itibariyle ülkeye ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Ülkenin havası aşırı kuru olduğundan bol miktarda nemlendirici kullanmanız gerekebilir. Ülke halkı misafir sever. Maseru Hükümet Binası, Maseru Kraliyet Sarayı, Bokong Katse Barajı,Maseru Manthabiseng Ulusal Kongre Merkezi ziyaretçilerin ilgisini çeker. Maseru Maseru Golf Sahası, Maseru Mokorotlo, Likalaneng Mohale Barajı, Roma Katolik Katedrali ülkeyi ziyaretiniz sırasında göreceğiniz yerlerdir. Maseru Parlamento Binası, Maseru Setsoto Stadyumu sizlere güzel ülkenin gezilmesi gerekli yerlerini gösterir. Lesotho (tümü) Bokong semtinde bolca alışveriş yapacaksınız. Lesetho vizesi alarak keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri sizler ilk görenlerden olabilirsiniz.

Lesetho vizesi için gerekli evraklar sizler tarafından tam olarak konsolosluğa zamanı geldiğinde teslim edilmelidir. Lesetho turistik vize işlemlerinde seyahatinizin dönüş tarihine dikkat ederek en az 6 ay geçerliliği olan içerisinde boş sayfası olan pasaportunuzun olması gerekir. Pasaportlarınızın yırtık ve eksiksiz olmaması gerekir. Lesetho ticari vize işlemlerinde sizlerin firma davetiyesi almanız gerekir. Formlarının eksiksiz şekilde doldurulmalı ve kişinin kendi imzalamış olması gerekir. Başvuru formu iki adet olacak şekilde düzenlenir. Son 6 ay içinde çekilen 2 yeni fotoğrafınız gereklidir. Danışmanlık firmaları ile sizler işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlarsınız. Konsolosluk için istenen evrakları Ekspresvize sizler için hazırlar ve zamanında sizlere sunar. İstenen bilgileri firmaya eksiksiz olarak vermeniz önemlidir.

Lesetho aile ziyareti vizesi için ailenin size davetiye göndermiş olması gereklidir. Davetiye iki nüsha halinde olacak ve biri konsolosluğa verilecektir. Lesetho vize ücreti işlemlerinizin ödeyeceği toplam miktardır. Lesotho vizesi işlem süresi 7 iş günüdür. Lesetho Türk vatandaşlarının pasaportlarına vize uygular. Danışmanlık firmalarının istediği belgeler ile işlem kolaylığı ve takibi daha hızlı olacaktır. Sizler ise internet üzerinden kendi işlemlerinizi online olarak göreceksiniz. Konsolosluğa orijinal evrakların gitmesi gereklidir. Noterden onaylı evraklar kabul edilir. Sınır kapısında uçak bileti ve kalacağınız yer hakkında detaylı bilgiler sorulacağı için evrakların yanınızda bulunması önemlidir. Danışmanlık firmaları sizleri her konuda uyaracak ve hangi evrakları yanınıza almanız gerektiği hakkında bilgilendirecektir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Lesotho Başkonsolosluğu
Cumhuriyet Caddesi No:157/2 Harbiye
T : (0212) 293 93 35
F : (0212) 243 74 63