Laos Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

Güneydoğu Asya’da denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Turistik yerlere ülkede ulaşım ağı iyidir. Ağustos ayında Laos gezisi mükemmeldir. Ülkede otellerde yanınızda sinek kovucu ilaçlar almanız gerekebilir. Vientiane’deki Travel Information Center, Budist rahipleri ile sohbet etkinlikleri her yıl düzenlenir. Buddha Park sizlerin beğeneceği yerlerdir. Şehri bisiklet kiralayarak kısa sürede dolaşabilirsiniz. Pak Ou mağarası içerisinde birçok buda heykeli vardır. Luang Namtha sizlere el değmemiş ormanları gösterecektir. Vietnam sınırına yakın Nong Khiaw kayalıklardan oluşan dağları ile ünlüdür. Mekong Nehri üzerinde güzel bir nehir turu yapabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Plain of Jars turistlerin merak ettiği yerlerdendir. Ovaya serpilmiş dev kavanozlar merak edilir. Laos vizesi ile ilginç ülkeyi yakından keşfedeceksiniz. Ülkede gezilecek yerlerin olması ve mesafenin kısa olması sebebiyle kısa sürede şehirleri tanımanız mümkündür. Şirin bir ülkeyi yakından sevdiklerinizle görebilirsiniz.

Laos vizesi için gerekli evraklar zamanında eksiksiz hazırlanmış olması gereklidir. Laos turistik vize için pasaportunuzun en az 6 ay yenilenmiş olması gereklidir. Diplomatik, Hizmet, Hususi, Umuma Mahsus Pasaport sahiplerine vize uygulanır. Laos ticari vize işlemlerinde, Laos şirketlerinden davetiye almanız gerekir. Danışmanlık şirketleri aracılığı ile sizlerin vize işlemleriniz kısa sürede takibi yapılır. Evraklarınız eksiksiz olmalıdır. Bilgilerinizi firmaya vererek sizler adına işlem hızı sağlanır. Tüm bilgileriniz orijinal olmalıdır. Noter onaylılar kabul edilir.

Laos aile ziyareti vizesi için aileden davetiye olması gerekir. Laos ülkesinin ülkemizde temsilciliği yoktur. Vize işlem süresi 8 iş günüdür. Formunuzu eksiksiz ve okunaklı olarak doldurmanız gerekir. Laos vize ücreti vize işlem ücretinizdir. Pasaportlarınızın yırtık ve yıpranmamış olmasına dikkat ediniz. Boş sayfası olan pasaportlar önemlidir. Davetiyelerinizin bir nüshası sizde diğeri de konsolosluğa verilecektir. Randevu saatlerinizi kaçırdığınız zaman tekrar vize işlemlerine başlarsınız. Vize işlemlerinizi internet ile kendiniz de takip edebilirsiniz. Sınırda sizlerden istenen otel rezervasyonu belgesi, uçak bileti ve sağlık sigortası gibi belgeler yanınızda bulundurun. Belgeleriniz eksiksiz olduğunda sizler kısa sürede vize alırsınız. Uzun süreli kalacak olanlar bu durumu belirtmelidir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi