Küba Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Karayipler’de bir ada ülkesidir. Havana en önemli şehridir. Tarihi eserleri bulunduğu için Unesco tarafından korunma altına alınmıştır. denizi, kumu, mimarisi,  güneşi, purosu ve Küba dans ve müzikleri sizlerin güzel tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Varadero kumsalları önemli bir sahilidir. Tarihi miraslarından olan Trinidad özellikle kolonyal yapılı tek katlı farklı renkli evleriyle meşhurdur. Devrim müzesi gezilmesi gereken yerlerindendir. Plaza de la Catedral, Emilano Zapata Parkı önemli yerleridir. Küba liman yolu alışveriş ve gece hayatının canlı olduğu yerdir. Hemingway Finca Vigia Müzesi, She Guevara Müzesi, Casa del Ron (House of Rum) müzelerini mutlaka görmelisiniz. Delfinario de Cayo Guillermo su sporları yapacağınız önemli bir eğlence merkezidir. Küba’nın doğal güzelliklerini görmek istiyorsanız Valle de Vinales için turlara katılabilirsiniz. Havana San Carlos Kalesi turistlerin uğrak yerlerindendir. Küba vizesi ile sizler harika bir yeri görme fırsatı elde edeceksiniz.

Küba vizesi için gerekli evraklar mutlaka eksiksiz ve tam olmalıdır. Küba turistik vize bölümleri için vize uygulanır. 1 vesikalık fotoğraf, Seyahat tarihinden itibaren 3 ay daha geçerliliği olan pasaport, Uçak ve otel rezervasyon bilgileri, 19 İngiliz sterlini sizlerin sınırda yanınızda bulundurulması gereklidir. Küba ticari vize ise sizlerin şirket davetiyenizin olması gerektiğini gösterir. Küba Konsolosluğuna randevu zamanında gitmeniz önemlidir. Vize almak isteyenler evraklarını daha erken hazırlamaları tavsiye edilir. Küba misafirleri seven bir ülkedir. Küba’ya gidecek olan kişiler özellikle danışmanlık firmalarından yardım aldıklarında işlemlerinin kısa sürede takip edildiğini ve vizelerinin çıktığını görürler.

Küba vize ücreti sizlerin ödeyeceğiniz vize işlem ücretlerinin toplamıdır. Küba aile ziyareti vizesi için kalacağınız aileden davetiye gereklidir. Vize işlemlerinde mümkün olduğunda orijinal evraklarınız olmalı ya da noter onaylı evraklar yanınızda bulunmalıdır. Sınır kapılarında sizlere bazı sorular soracakları için her zaman kalacağınız otelin rezervasyon bilgilerini ve uçak biletlerinizi yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir. Küba gezisi sırasında diğer konsolosluklardan daha rahat edeceğiniz kesindir. Küba’da vize yerine Tourist Visa Card almanız gereken durumlarda olacaktır. Bilgilerinizin kesinlik içermesi ve pasaportlarınızın hasara uğramamış olması çok önemlidir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Küba Başkonsolosluğu
Cumhuriyet Cad. Kocatepe Mah. 19/4 Kat:3 PK:34437 Taksim - İstanbul
T : (0212) 237 90 60
F : (0212) 237 95 85
W : kubakonsoloslugu.com