Kosta Rika Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk Vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Zengin kıyı anlamına gelen ülke Orta Amerika’da bir ülkedir. Tropikal iklimin etkisindedir. Canlı turizmi ile ziyaretçileri büyüler. Ülke fiyat açısından sahil kenti olmasına rağmen ucuzdur. Taksi ile güzel bir gezinti düzenleyebilirsiniz. Ordusu olmayan tek ülkedir. Ormanları bulut ormanlarıdır. Arenal Volkanı ulusal parkı, Nosara, Santa Teresa, Playa  Filamingo ülkenin belli başlı gezilecek yerleridir. Ormanlık dağları, şelaleleri ve plajları ile ünlüdür. Kahve severlerin cennetidir. Pirinç çok tüketilir. Yöresel egzotik meyvelerde mutfaklarının vazgeçilmezlerindendir. Kosta Rika halkı turizme önem vermekte olup halkı güler yüzlüdür. Kosta rika vizesi ile doğal manzaraları yakından keşfedeceksiniz. Sahillerinde güneşlenirken isterseniz orman yürüyüşleri yapabilirsiniz. Viajes Turisticos Senderos de Osa sizlerin beğeneceği yerlerdendir. Everyday Adventures Day Tours sahilinde güneşlenmenin keyfine varacaksınız.Doğa yürüyüşü sevenler Rancho Tropical ile gezi turuna katılabilirler. Changing Tide Tours - Private Tours deniz balıkçılığını yakından görmek isteyenler için düzenlenen turlardır.

Kosta rika vizesi için gerekli evraklar kısmında ülkede bir aydan fazla kalacaksanız o zaman vize gereklidir. Kosta rika turistik vize Bordo(Normal),  Yeşil (Hususi) , Gri (Hizmet) ,siyah  (Diplomatik) tüm pasaportlara Türk vatandaşlarından vize istenmez. Kosta rika ticari vize için davetiye yanınızda olmalıdır. Sınır kapılarında sorun çıkmaması için davetiye, seyahat sağlık sigortanız ve otel rezervasyonu kâğıtlarınızın bulunması gereklidir. Pasaportunuzun en az 6 ay temdit süresi olmalı ve pasaportunuzda 1 adet boş sayfa bulunmalıdır.

Kosta rica aile ziyareti vizesi için kalacağınız aileden davetiye gereklidir. Nerede kalacağınız ile ilgili bilgileri eksiksiz belirtmeniz gereklidir. Kosta rika vize ücreti işlemlerinizin ödenmesi gereken tutarı gösterir. Danışmanlık firmaları sizlere özel işlem kolaylığı sağlarlar. Tüm bilgilerinizi net bir şekilde firmaya verdiğiniz zaman sizler adına işlem takibi sağlarlar. Vize işlemleriniz olduğu zaman sizlerin bir ay önceden başlatması her zaman zamandan kazandıracaktır. Kosta rika’ya gezi ya da iş amaçlı gittiğiniz zaman eğer bir aydan fazla kalacaksanız bunu bildirmeniz gereklidir. Evraklarınız mutlaka orijinal olmalı ya da noter imzalı olması gereklidir. Kosta rika vizesi işlemlerinde sizler takiplerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Kosta Rika Başkonsolosluğu
Askerocağı Cad. Süzer Plaza, No. 15 4.üncü kat Elmadağ ŞİŞLİ / ISTANBUL
T : (0212) 334 46 46
F : (0212) 334 46 22
W : costaricaconsulistan...