Kolombiya Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Güney Amerika’da yer alan bağımsız federal bir cumhuriyettir. Kolombiya çeşitli iklimlerin buluştuğu bir iklimdir. Tropikal ve ılıman iklim hâkimdir. Kolombiya’ya geldiğiniz zaman Bogoto kent merkezini ziyaret edersiniz. Katetral ve başkanlık merkezi görülecek yapılardır. Liévano Sarayı, Adalet Sarayı,  Zümrüt Müzesi, Altın Müzesi, Casa 20 de Julio,  Monserrate Kutsal Alanı ve Monserrate Tepesi, Botero Müzesi gezilmesi gerekli yerlerdendir. Kahve çiftliği gezisinde mola vererek harika tatları tadabilirsiniz. Kartagena kent gezisi sırasında güzellikleri yakından görme fırsatı elde edeceksiniz. San Felipe de Barajas Kalesi ile La Candelaria Kilisesi ggörülmesi gerekli yerler arasındadır. Doğal güzelliklerin hakim olduğu Tayrona Ulusal Parkı'nda yürüyüş gezisini turlarla gezmenizi öneririz. Kolombiya vizesi ile güzel ülkeyi yakından görecek ve farklı bi kültüre tanık olacaksınız.

Kolombiya vizesi için gerekli evraklar tam ve eksiksiz olmalıdır. Her yıl için 90 günü aşmayan Kolombiya turistik vize için Türk vatandaşlarından vize talep edilmez. Uzun süre Kolombiya’da kalmayı düşünenler içinse vize uzatma işlemleri uygulanır Vize muafiyeti anlaşmasına göre Türk vatandaşları Kolombiya vize işlemlerinde muaftır.180 gün içerisinde 90 gün muafiyet izni bulunur. Türk vatandaşları için bu süre 30 gündür. Kolombiya Türk vatandaşlarından vize istemediği için ziyaretiniz sırasında Kolombiya aile ziyareti vizesi davetiyesi aranmaz. Kolombiya vize ücreti ya da başvuru formu gibi evraklar sizlere sorulmaz. Prosedürde ayrıca uçak bileti ve otel rezervasyonları bilgilerinin olmasına gerek yoktur.14 Mayıs 2012 tarihinden bu yana Türk vatandaşlarından Kolombiya vize istemez.

Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportu olan yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaport sahiplilerinden de vize istenmez Kolombiya seyahatiniz 30 günden daha uzun süreli ise Kolombiya vizesi alımı gerekir. Kolombiya vizesi ile sadece turistik bir gezi yapılırken bunun yanı sıra Kolombiya ticari vize işlemlerini de gerçekleştirebilirler. Danışmanlık şirketleri aracılığı ile sizler gereken bilgileri tam ve eksiksiz şekilde alırsınız. Uzun süreli kalma olaylarınız için sizler baştan danışmanlık şirketine bildirdiğiniz zaman evraklarınızın takibi daha hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. Tüm işlemlerinizi önceden yaptırmanız zaman kazanmanız açısından çok önemlidir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Kolombiya Başkonsolosluğu
Kore Şehitleri Cad. No: 36/2 Zincirlikuyu İSTANBU
T : (0212) 269 22 48
F : (0212) 283 76 25
W : kolombiyakonsoloslug...
E : valenciaolga@gmail.c...