Kiribati Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

Kiribati Cumhuriyeti, Büyük Okyanus'un orta kesiminde, takımadalardan oluşan bir ada ülkesidir. Güneşi ilk gören ülke konumundadır. Tropikal iklim olduğu için hava sıcak ve nemlidir. Doğal kaynakları az olduğu için ülke ekonomisi azdır. İhraç ettikleri tek ürün hindistancevizidir. Tarım azdır. Kiribatiye gezi düşünenler tropikal meyve ve pirinç sevdiklerinde yörenin keyfine varacaklardır. Deniz turu sevenler için güzel bir yerdir. Değişik balık türlerini dalış turları ile keşfedebilirsiniz. Hindistan ağacı ormanlarının egzotik büyüsüne kapılmamak elde değildir. Doğanın esintileri okyanusun güzelliği ile buluşup size güzellikler yaşatacaktır. Küçük bir yer ve insanları sıcakkanlıdır. Kiribati vizesi ile sizler keşfedilmemiş güzellikleri tanıyacaksınız. Kiribati kendine has doğal güzellikleri ve manzarası sizleri büyüleyecektir. Doğal yaşamı sevenler için güzel bir gezi programı olacaktır. Halkın yaşayışını yakından incelerken bol bol manzara resimleri çekebileceksiniz. Ulaşımı kolay olduğu için Kiribati gezisi sırasında sıkıntı çekmezsiniz. Güzel ülkeyi gezmenizi tavsiye ederiz.

Kiribati vizesi için gerekli evraklar itinalı bir şekilde tamamlanmalıdır. Kiribati’nin ülkemizde temsilciliği olmadığı için işlemlerinizi Kiribati Hamburg Konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Ekspresvize danışmanlık şirketi olarak sizlere zamandan kazandırıcı işlemler yaptırabiliriz. Sizlerin bilgileri alındıktan sonra gerekli sürelerde vize almanız hız kazanmış olacaktır. Kiribati turistik vize işlemlerinde pasaportlarınız süresi 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz olmalıdır. Kiribati ticari vize işlemlerinde sizlere davetiye gönderilmesi gereklidir. Kiribati vize ücreti sizlerin ödeyeceği tutardır. Kiribati vize işlemleri sırasında konsolosluğa hazır evraklarınız ile bizzat gitmeniz gereklidir.

Bordo(umumi), yeşil(hususi), Gri(hizmet)ve diplomatik pasaportluların hepsi vize alacaktır. Kiribati aile ziyareti vizesi için davetiye aldığınız zaman işlemleriniz daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Sizler evraklarınızı gününden önce hazırlamanız gereklidir. Danışmanlık şirketlerine evraklarınızı verdiğiniz zaman firmalar sizler adına hızlı olarak çalışmalarını sürdürürler. Zamandan kazanmış olursunuz. Konsolosluk görüşmesinde kesinlikle randevunuza zamanında gelmelisiniz. Kiribati gezisi öncesi vize işlemlerinin gerçek bilgilerden oluşması önemlidir. İnternet üzerinden vize işlemlerinizi online olarak takip edebilirsiniz. Rapor aldığınız zaman asıllarını da dosyaya eklemeniz gereklidir. Konsolosluk işlemlerinde sizlere bazı sorularda sorulur. Türkçe olarak yanıtlayabilirsiniz. İşlemlerinizin takibi 14 gün içerisinde sonuçlanır.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi