Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Güneybatı Asya'da bulunur ve Akdeniz'in üçüncü büyük adasıdır. Tatilcilerin uğrak yeridir. Turizmi bu sebeple canlıdır. Girne kalesi ve içerisinde bulunan Batık Gemi Müzesi görülmeye değer güzelliklerdendir. Önemli plajlarından olan Çıkarma Plajı ile denizin keyfine varacaksınız. Girne’de Bellapais Manastırı manzarası ile ünlüdür. Bufavento Kalesi, St. Hilarion Kalesi önemli mekânlarıdır. Boğaz Şehitliği, Karaoğlanoğlu Şehitliği ziyaret edilmesi gerekli yerleridir. Beşparmak dağlarındaki Mucize Türk Tankı görülmeye değer tarihi yapıdır. Alevkaya Piknik Alanı ( Beşparmak Dağlarında) sizlere eşsiz manzaraları sunacak güzelliktedir. Magosa’da bulunan Salamis Harabeleri ile plajı ve Glapsides plajı deniz keyfini sevenlere özeldir. Lefkoşa tarihi yapıları ile ünlüdür. Tarihi Büyük Han ve Lokmacı Kapısı sizi bir döneme götürecektir. Güzelyurt Vuni kalesi ve Soli Harabeleri ziyaretinize eklemeniz gerekli yerlerdendir. Kıbrıs vizesi alarak şirin adanın güzel manzaralarını görme fırsatı elde edeceksiniz. Doğal güzellikleri zengin olan Kıbrıs’ın gece hayatı da meşhurdur. Sevdiklerinizle güzel bir tatil geçireceğiniz yerdir.

Kıbrıs vizesi için gerekli evraklar kısmında Kıbrıs Türklere vize uygulamaz. Pasaportunuzun 6 süresi ile geçerli olması gerekir. Kıbrıs Rum Kesiminin Türkiye' de Diplomatik birimi olmadığından başvurular Atina’daki Büyükelçiliğe yapılır. Kıbrıs turistik vize almak isteyenler pasaport sürelerinin yenilenmiş olmasına dikkat etmeleri gerekir. Kıbrıs ticari vize işlemlerinde davetiye olması önemlidir. Danışmanlık firmaları sizlerden gerekli evrakları eksiksiz şekilde alır ve sizler adına işlem takibi yapar. Konsolosluk için randevu alındığı zaman sizlerin saatinde orada olması gereklidir. Kıbrıs aile ziyareti vizesi ile kısa sürede davetiye aldığınız zaman yakınlarınızı görebilme olanağı elde edersiniz.

Kıbrıs vize ücreti sizlerin tüm işlemlerinizin tamamlanmış olduğunu gösterir. Kıbrıs’a 30 günden fazla süre ile gidecekseniz bunu belirmeniz gerekir. Süre uzatımı için başvuruda bulunmalısınız. Kıbrıs’ ın iki kesimi arasındaki serbest geçişler TC vatandaşları için uygulanmadığından Yunanistan konsolosluğundan transit vize alınır. Evraklarınızı zamanından önce hazırlamalı ve konsolosluğun verdiği randevu saatine mutlaka uymalısınız. Kıbrıs Rum kesimi için gerekli evrakları Atina Konsolosluğuna götürürken orijinalleri olmasına dikkat edin. Vize işlemleri süresini internet yolu ile takip ederek zamandan kazanabilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Kuzey Kıbrıs Başkonsolosluğu
Yeni Gelin Sok. No:B 24/1 Balmumcu Beşiktaş İstanbul
T : (0212) 227 34 90-91-92
F : (0212) 227 34 93
E : istanbul@kktcbe.org....