Kırgızistan Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 30 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Orta Asya’da denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Ülke turizm merkezi haline gelmiştir. Issız Göl civarının doğal güzellikleri görülmeye değerdir. Soğuk iklim değerleri görülür. Ülkeye İlkbahar döneminde gidilmesi tavsiye edilir. Dağlık bölgelerinde doğa yürüyüşleri yapmanız için ideal ortamlar bulunur. Dağ eteklerinde bulunan Sarı-çelek size doğanın güzelliğini sunacaktır. Çatır Göl ve Son Göl görülmesi gereken manzaralarıdır. Termal kaynakları göl çevresinde bulunur. Sağlığınız için doğal kaynakların bol olduğu bir ülkedir. At sporları ülkede yaygınlık gösterir. Doğası temiz olduğu için diğer ülkeler tarafından büyük rağbet görür. Kış sporları, kültür, dağcılık turizmi sağlık, gelişmiştir. Issız Gölü özellikle turizmin canlı olduğu yerdir. Kırgızistan vizesi alarak sizler güzel manzaraları ve eşsiz doğal güzellikleri yakından göreceksiniz.

Kırgızistan vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve tam olmalıdır. Zamanında teslim edilmesi gerekli olup konsolosluk ile randevunuza mutlaka zamanında gitmeniz gerekir. Ülke giriş sırasında seyahat sigortası,  uçak bileti, otel rezervasyonu ya da davetiye istenebilir. Evraklarınızı yanınızda eksiksiz bulundurmanız gereklidir. Kırgızistan turistik vize işlemlerinde pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği bulunması gereklidir. Evrakları zamanından önce hazırlanması işlemi ile sizler daha kısa sürede işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Danışmanlık firmaları sizler adına evrak kontrolü, konsolosluk için gerekli evrakları ve başvuru formu düzenlenmesi işlemlerini yaparlar. Başvuru sırasında konsolosluğa tüm evraklarınızın eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gereklidir.

Yeşil(hususi),Bordo(normal),Gri(hizmet),ve diplomatik(siyah)olan pasaportlara 30 gün için vize işlemleri istenmez. Kırgızistan ticari vize işlemlerinde firmanın sizlere davetiye göndermesi gereklidir. Vize durumlarında tüm başvuruları Ankara Büyükelçiliğinde yaparsınız. Danışmanlık firmaları ile sizler kısa sürede evraklarınızın takip işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Eksiksiz şekilde evraklarınızı teslim eder ve sonucunu internetten takip ederek vize işlemlerinizi başarı ile sonuçlandırmış olursunuz. Son olarak Kırgızistan vize ücreti ödeyerek vizeniz tamamlanmış olur. Kırgızistan aile ziyareti vizesi durumlarında sizlere davetiye gönderilmiş olması gereklidir. 30 günden fazla kalacak olanlar, oturum ya da çalışma vizeleri almak isteyenler başvurularınızı elçilik veya konsolosluğa yapmanız gereklidir. Pasaportunuzun süresinin en az 6 ay yenilenmiş olması ve 1 tane boş vize sayfası olmasına dikkat etmeyi unutmayınız.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Kırgızistan Başkonsolosluğu
Lamartin Cad. No.7 Taksim İstanbul
T : (212) 235 67 67
F : (212) 235 92 93
E : genkon@tr.net