Kazakistan Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 30 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Kazakistan Cumhuriyeti, Orta Asya ve Doğu Avrupa’daki bağımsız devlettir. İklimi sert karasal iklimdir. Yaz aylarında gidilmesi uygundur. Yöresel mutfağı ise et ağırlıklı menüden oluşur. Semt pazarında Kazaklara özgü yerel eşyaları bulabilirsiniz. Ekonomisi zengindir. Kazakistan yolları ve ülkesi ile çok ferah bir görünümdedir. Altay dağlarının eteklerindeki Shulbinsk gölünde muhteşem doğa manzarasına tanık olacaksınız. Kazakistan’da yabancılara yönelik güvenlik tehdidi yoktur. Kazakistan özellikle kadın işçi oranı yüksek olan bir yerdir. Bayterek anıt kulesi şehrin merkezinde yer alır. Han Çadırı ise eğlence ve kültür yeridir. Kazakistan kendine has doğal yapısı ve gezilecek yerleri ile turistlerin büyük ilgisini çeker. Kazakistan vizesi alarak sizler harika doğal yerleri yakından göreceksiniz. Kazakistan halkı güler yüzlü insan topluluğundan oluşmuştur. Ziyaretleriniz sırasında bunları fark edeceksiniz.

Kazakistan vizesi için gerekli evraklar tam ve eksiksiz hazırlanmalıdır. Vize işlemleri sırasında özellikle evrakların tam olması sizlere büyük zaman kazandıracaktır. Kazakistan turistik vize işlemleri sırasında pasaport süreniz en az 6 ay geçerli olması gerekir. Kazakistan ticari vize işlemlerinde şirketten gelen iş gezisi ile alakalı onaylı davetiye istenir. Pasaport hamilinin imzası bulunması gerekli olup pasaport ‘un yırtık olmaması gerekir. Vize işlemlerinizi online yolu ile internetten takip edebilirsiniz. İşlem kolaylığı açısından sizler evraklarınızı erkenden hazırlamaya önem vermelisiniz.

Kazakistan aile ziyareti vizesi için sizlere davetiye gönderilmesi durumunda işlemler daha hızlı şekilde yapılır. Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş bizzat imzalanmış 1 adet Kazakistan vizesi başvuru formu gereklidir. Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı onayı alınmış onaylı davetiye form için gereklidir. Kazakistan vize ücreti işlemleri sizlerin ödeyeceğiniz tutardır. İki ülke arasındaki imzalanan uluslararası anlaşmalara uyarınca Kazakistan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları karşılılık ilkesine dayanarak bir ay (30 gün) süre zamana kadar vize almadan ziyaret ederler. Bir aydan fazla kalacak olanlar ise Kazakistan’a giriş ve çıkış vize almaları gerekir. Vize işlemleri sırasında sizlerin eksiksiz evraklarınızı tamamlamanız gerekir. Konsolosluğa randevu saatinizde gitmelisiniz. Danışmanlık firmaları sizlere evrak takibinizin kolaylığı açısından yardımları olacaktır.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Kazakistan Başkonsolosluğu
Germiyan Sok. No: 10 Şenliköy Florya İstanbul
T : (212) 662 53 47-48
F : (212) 662 53 49
W : kazakhstan-embassy.o...
E : kazank@kazakhstan-em...