Karadağ Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Balkanlarda yer alan güzel bir ülkedir. Sanayisi gelişmediğinden doğal yapısı bozulmamıştır. Doğa yürüyüşlerini sevenler için özel gezi alanları vardır. Yüksek dağları milli parkları ve doğal güzellikleri sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Sakin yapısı ve Türklere vize uygulamaması yönünden önemlidir. Durmitor Milli Parkı, Eski Başkent Cetinje, Cetinje Manastırı, Vlaška Kilisesi, Vladiko Danilo Mezarı görülmesi gereken yerleridir. Devlet müzesine giderek farklı kültürlerini yakından görebilirsiniz. Ostrog Manastırı, Skadarsko / Skadar Gölü Milli Parkı, Sveti Stefan – Budva doğal güzelliklerinin bol olduğu yerleridir. Karadağ göl çevresi ziyaretçi akınına uğrar. Sakinliği ve huzuru arayanlara özel bir ülkedir. Karadağ vizesi ile sizler muhteşem el sürülmemiş doğanın güzelliğini keşfedeceksiniz. Balıkçı lokantaları ile tatilin güzelliklerini eğlenerek geçirebilirsiniz.

Karadağ vizesi için gerekli evraklar eksiksiz şekilde hazırlanmalıdır.90 günden uzun süre kalacak olanlardan belirli evraklar istenir. Karadağ turistik vize ile giriş yapabilmek için pasaportunuzun 6 ay süre ile yenilenmiş olması gerekir. Türkiye ile Karadağ arasında Vize Muafiyeti Anlaşması vardır. Anlaşma ile birlikte Türkiye ve Karadağ vatandaşı hususi, diplomatik, hizmet ve normal pasaportlar için birbirlerinin ülkelerinde her altı ay içinde 90 günü aşmayacak şekilde vize almadan giriş yapabilirler. Karadağ ticari vize işleminde firma davetiyesi önemlidir. Davetiyenin yanınızda bulundurulması gereklidir. Sınır görevlileri tarafından kontrol edilir. Belgelerinizin hepsi orijinal olması da önemlidir. İşlemleriniz daha hızlı ve güvenli olur.

Karadağ aile ziyareti vizesi işlemlerinde yakınlarınızın davetiye göndermesi gerekir. Pasaport sürenizi mutlaka kontrol etmelisiniz. Danışman firmaları sizlere işlem kolaylığı sağlar. İşlemlerinizin kısa sürede tamamlanması için evraklarınızın tam olması gereklidir. Konsolosluğa randevularınızda hiçbir şekilde gecikme yapmamalısınız. Karadağ vize ücreti sizlerin ödeyeceği giriş tutarıdır. Vize işlemlerinizi uzatmak istediğiniz zaman danışmanlık şirketleri size yol göstereceklerdir. Vize işlemlerinde pasaport süreniz çok önemlidir. Karadağ AB adaylık sürecinde olduğu için Ab ülkeleri ile sınır olması sebebiyle sınır görevlilerince bazı sorguya tabi tutulabilirler. Sorgu sırasında sizler evraklarınızı yanınızda eksiksiz bulundurmaya dikkat edin. Yanlarında makul miktarda döviz bulundurmaları gereklidir. Ülkeyi kalkındırma planlı döviz bulundurmayı sınır görevlileri makul karşılar.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Karadağ Başkonsolosluğu
Kançılarya: Büyükesat, Gökçek Sokak No:11, G.O.P. / ANKARA
T : (0312) 436 46 98
F : (0312) 436 15 46
E : turkey@mfa.gov.me