Kanada Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

 Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan ülkedir. Ülkede kar yağışları ve yağmur görülür. İlkbahar ayında gidilmesi uygundur. Kanada turistik geziye elverişli bir ülke olup sanayisi geliştiği için dışarıdan çok göç de alır. Niagara Şelalesi filmlere konu olmuştur. Cn kulesi, Hudson körfezi önemli yerlerindendir. Peace Saat Kulesi Kanada’nın önemli gezilecek yerlerindendir. Dundurn Kalesi, Crawford Gölü, Vaughn Mills güzelliklerini yakından keşfedecek ve Montreal’in mükemmel manzaralarının canlılığını yakından göreceksiniz. Montreal Biodome turu ile doğanın güzelliklerine tanık olma şansı elde edeceksiniz. Doğal güzellikleri ile Dünyanın gezilecek yerleri arasında sayılır. Kültürel açıdan farkı bir mozaik sergiler. Fransızca ve İngilizce ülkede yaygın olarak konuşulur. Kanada vizesi alarak sizler muhteşem güzellikleri yakından görecek ve sevdiklerinizle paylaşacaksınız.

Kanada vizesi için gerekli evraklar pasaportunuzun vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Kanada vizesi formunun Türkçe İngilizce olarak eksiksiz bir tamamlanmış olması ve pasaport sahibi tarafından imzalanması gerekir. Vize başvuruları Ankara Kanada büyükelçiliğinden yapılır. Randevu saatinizde mutlaka orada olmalısınız. Zamandan kazanmak için evraklarınızı daha önceden hazırlamayı unutmayın. Kanada turistik vize işlemlerinde şahsen müracaat gereklidir. Kanada ticari vize işlemlerinde ise Kanada şirketlerinden davetiyenizi göstermeniz zorunludur.

Kanada vize ücreti sizlerin vize işlemlerinden sonra ödeyeceğiniz tutardır. Kanada aile ziyareti vizesi sırasında sizleri davet edenlerin bilgileri gerekir. Danışmanlık firmalarına sizler eksiksiz şekilde evraklarınızı teslim ederseniz sizler adına işlemleriniz daha hızlı şekilde takip edilir. Sizler internet yolu ile işlemlerinizi takip edersiniz. Erken rezarvasyon işlemlerinizi yaptırmanız önemlidir. Vize sürenizi uzatacaksanız tekrar yeni işlemleri yaparak bildirmeniz gereklidir. Normal (Bordo) pasaportlara hususi (Yeşil) ,hizmet (Gri) pasaportlara, diplomatik (Siyah) pasaportlara vize işlemleri uygulanır. Vize işlemlerinizin takibi açısından Ekspresvize sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Evraklarınızı tam olarak teslim ettiğiniz zaman sizlere sadece internetten takip etme bölümü kalacaktır. Konsolosluk işlemleri sırasında özellikle her şeyin tam ve kuralına uygun olması gereklidir. Sınırda sizlere sorular tekrar sorulabileceği için yanınızda her zaman evraklarınızı bulundurun. Vize işlemlerinizin kısa sürede hallolduğunu kendiniz göreceksiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Kanada Başkonsolosluğu
209 Büyükdere Cad. Tekfen Tower 16. Kat 1.Levent 4 34394 İstanbul
T : (212) 385 97 00
F : (212) 357 10 00
W : turkey.gc.ca
E : istbl-cs@internation...