Kamerun Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

Kamerun Cumhuriyeti, Afrika kıtasının Orta Batı bölümünde yer alır. Ekonomisi tarıma dayalıdır. Ekvatoral ormanlar bölgeye hâkimdir. Minyatür Afrika olarak da geçer. Çöller, ovalar ve platoların varlığı dikkat çeker. Ülkede karides bol olduğundan Karides Nehri olarak da geçer. Ülkenin önemli şehirleri Younde ve Doula kültür ve ekonomi merkezleri olarak geçer. Ülkede halk ahşap sanatına düşkündür. Şerefoğlu Külliyesi, Çin Sarayı biçiminde olan Meclis binası görülmesi gereken yerleridir. Kamerun ile vahşi doğa turu etmeniz mümkündür. Gezilecek yerleri arasında Limbe Wildlife Centre, Benedictine Museum of Mont-Febe, Dja Faunal Reserve yer alır. Tarihi yerleri ise Yaounde Katedrali, Cameroon Art Museum, Afhemi Museum, marche central gösterebiliriz. Kamerun vizesi ile sizler harika doğa manzaralarını yakından keşfedeceksiniz.

Kamerun vizesi için gerekli evraklar sırasında tüm belgeleriniz eksiksiz olmalıdır. Konsolosluğa aldığınız randevu saatinde mutlaka gitmelisiniz. Zamandan kazanmak isteyenler evraklarını daha önceden hazırlayabilirler. Kamerun’a seyahat edecek Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma ait olan pasaportlar için vatandaşlarımızın Kamerun’un İstanbul Fahri Konsolosluğu’na vize müracaatında bulunmaları gereklidir. Kamerun turistik vize işlemlerinde pasaport sürenizin 6 aylık geçerli olması gerekir. Ticari işlemler için Kamerun ticari vize işlemlerinde ülke davetiye arar. Kamerun vizesi işlemlerinizin daha hızlı olması için danışmanlık firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. Sizler ise sadece internet yolu ile takip edersiniz.

Kamerun vize ücreti sırasında sizlerden belli ücret talep edilir. Kamerun aile ziyareti vizesi ile sizler yakınlarınızdan davetiye aldığınız zaman işlem kolaylığınız daha çabuk olur. Evraklarınızın hepsi orijinal olmalıdır. Sınırlarda güvenlikler sizlere sorular sorabilir. Sizler otel rezervasyonu ve sağlık bilgilerinizin asıl kâğıtlarını yanınızda bulundurun. Gezi işlemlerinizi uzattığınız zaman tekrar bilgilendirmeniz gereklidir. Ekspresvize danışmanlık firması olarak işlemlerinizin kısa sürede bitmesi ve sizlerin vize alması için evraklarınızı tam olarak teslim etmeniz gereklidir. Belgelerinizin asılları yoksa noter onaylı olması gerektiğini unutmayınız. Randevu iptali gibi bir durumunuz söz konusu olmadığı için mutlaka saatinde gitmeye özen gösterin. Saati geciktirmiş olursanız tekrar randevu süresi verilecek bu da zaman kaybı olacaktır.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Kamerun Başkonsolosluğu
Üniversite Mah. Bağlariçi Cad. No:29, 34850 Avcılar / İSTANBUL
T : (0212) 676 01 22
F : (0212) 676 01 06
E : osmanmerzeci@kerevit...