Kamboçya Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 30 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Güney Asya’da yer alır. Kamboçya turizm merkezi Siem Reap’dır. Unesco’nun Dünya Kültür Mirası olarak tescil ettiği, Angkor Tapınakları mutlaka gezilmesi gerekli yerlerdendir. Saray kalıntıları ve süslü heykelleri ile ünlüdür. Angkor Wat tapınağı Budizm inancının sergilendiği harika bir yerdir. Tropik bir iklimi olduğu için yağışları sık sık vardır. Ülke mutfağında baharatlı yemekleri bolca görebilirsiniz. Deltalar ve havzaların varlığı çoktur. Phnom Aural ülkenin en yüksek tepesi olarak geçer. Tuol Sleng Soykırım Müzesi, Kamboçya Milli Müzesi, Wat Phnom, Peam Krasaop Vahşi Yaşam Merkezi, Otres plajı ve Banteay Srei görülmesi gerekli yerler arasında gösterilir. Tekne turu ya da bisiklet turu ile doğayı keşfedebilirsiniz. Ülke ziyaretleriniz sırasında yerel danslarını keşfedebilirsiniz. Kamboçya vizesi tatil planı edecekler için mükemmel bir seçimdir. Kamboçya ülkenin doğal yapısını turistlere güzellikleri ve eğlenceli yaşamı ile sunar.

Kamboçya vizesi için gerekli evraklar kısmı mutlaka eksiksiz doldurulmalı ve bizzat sahibinin imzası gereklidir. Kamboçya turistik vize için mutlaka pasaport süresi 6 ay yenilenmiş olması gerekir. Kamboçya’da tüm vatandaşlarımıza vize uygulanır.30 güne kadar vize uygulanmaz. Süre uzatımı için başvuru etmelisiniz. Kamboçya ticari vize işlemlerinde ülkenin şirketlerinden elinizde davetiye olması gerekir. İstanbul Kamboçya Fahri Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını hafta içi saat 15,00’a kadar kabul eder. Başvuru formu İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Vize işlemleri sırasında belgelerinizin orijinal olması ya da noter tarafından onaylı olması önemlidir. Konsolosluk işlemlerinde her şey titizlikle incelenir. Sizler evraklarınızı eksiksiz hazırladığınız zaman vize işlemleriniz kısa sürede sonuçlanmış olur.

Danışmanlık firmaları sizler için tüm evraklarınızın takibini yapar. Vize için gerekli evraklarınızı eksiksiz şekilde verdiğiniz zaman sizlere internetten sadece takibi kalır. Konsolosluk randevu saatinizde bulunmanız çok önemlidir. İşlemlerinizin kısa sürede tamamlanması için belgelerinizi daha önceden hazırlamaya başlamalısınız. Kamboçya vize ücreti ile işlemlerinizin onaylanması gerçekleşmiş olur. Kamboçya aile ziyareti vizesi alacak olanlar yakınlarının davetiyelerini yanında bulundurması gereklidir. Kamboçya gezisini uzatmak isteyenler bunu konsolosluğa belirtmeleri gerekir. Pasaportunuzun ikinci sayfasında yer alan hamilinin imzası bölümünün imzalı olmasına ayrıca boş vize sayfasının bulunmasına önem gösteriniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Kamboçya Başkonsolosluğu
Eski Büyükdere caddesi Park Plaza No:22 Kat:20 Maslak / İstanbul
T : (0212) 366 50 86
F : (0212) 366 50 85
W : kambocya.org.tr
E : info@kambocya.org.tr