İsrail Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

İsrail coğrafi açıdan yakın bir ülke olmasına karşı kültürel ve siyasi anlamda çok farklı bir ülke konumundadır. Şehrin modeli oluşturulurken Avrupa ve Amerika’dan esintiler görebilirsiniz. Caddeleri düzenli, bisiklet yolları olan bir ülke konumundadır. Dünyanın birçok ülkesinden gelen insanlar İsrail ülkesinde uyum içinde yaşarlar. İsrail özellikle kendi yerel markalarını kullanan bir ülkedir. Ziyaretleriniz sırasında yabancı markalara pek rastlayamazsınız. Nüfusun yoğun olduğu bölüm Tel Aviv’dir. İsrail mutfağı farklı kültürlerin birleşmesiyle oluşmuştur. Arap kültürünü görmek mümkündür. Old Jaffa ilk yerleşim yeridir. Şehrin en eski bölgesi olarak bilinir. Eskiciler çarşısı gezilecek yerlerindendir. Beğenilen diğer yerleri ise Dizengoff, Namal, Rothshild ile Ramat Aviv’dir. Kudüs ise dini yoğunluğu fazla bir kenttir. Yâd Vashem, Kudüs’ün tepesinde bulunan şehre hâkim bir manzarada, yeşilliklerin içerisinde kurulmuş dünyanın en büyük Soykırım Müzesidir. Doğal güzellikleri ise Lut Gölü’dür. İsrail vizesi alarak güzel ülkenin tarihi yerlerine sizlerde tanık olacaksınız.

İsrail vizesi için gerekli evraklar kısmında İsrail ülkesi Türkiye’den vize ister. Vize işlemleriniz 5 iş günü içerisinde herhangi bir sorun olmadığı takdirde neticeleniyor. Diplomatik pasaport, Yeşil pasaport ve hizmet pasaportuna sahip Türk vatandaşları 90 günü geçmemek şartıyla vize almalarına gerek yoktur. İsrail turistik vize almak isteyen kişiler konsolosluğa randevu saatlerinde gitmeleri gereklidir. Vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportların İsrail ülkesine yapılacak seyahat tarihinden sonra en az 6 ayı daha bulunmalıdır. İsrail vize işlemlerinde erken başvuru önemlidir. Evraklar daha önce hazırlandığında işlemler sırasında zamandan kazanmış olursunuz.

İsrail vize alımı yapmak isteyen kişiler şahsen başvurabilecekleri gibi işlem kolaylığı ve takibi açısından danışman firmaları tarafından da kısa sürede vize işlemlerini yaptırabilirler. Danışman firmaları sizler adına işlemleri takip eder. İsrail ticari vize işlemlerinde İsrail devletinde bulunan firmadan davetiye almanız gereklidir. İsrail vize ücreti ise tüm işlemlerden sonra ödeyeceğiniz tutardır. İsrail aile ziyareti vizesi ile davet ile sizler daha kısa sürede işlemlerinizi tamamlarsınız. İsrail ülkesi vize işlemleri sırasında sizler konsolosluk işlemlerinizi eksiksiz olarak yapmış olmanız gereklidir. Belgeleriniz gerçek bilgilerden oluşmalıdır.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
İsrail Başkonsolosluğu
Büyükdere Cad. Yapı Kredi Plaza C Blok 7. Kat 80620 4. Levent İstanbul
T : (212) 317 65 00
F : (212) 317 65 55