Honduras Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Orta Amerika’da Karayip kıyısında yer alan güzel bir yerdir. Ülkenin ekonomisi muz ve kahveye dayalıdır. Zengin bir yer olmadığı için Honduras’a gidecek olanlar rahatlıklar bütçelerine uygun bir gezi planı yapabilirler. Doğal güzellikleri yönünden tercih edilir. Virgın Of Suyapa Festivali yörenin dikkat çekici eğlence anlayışının altını çizer. Maya kültürünün izleri bulunduğu için gelenekleri eskiye dayanır. Yemek çeşitlerinde baharat kullanımı yaygın olup, Tortillası meşhurdur. Doğa gezileri yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Vahşi hayvanlar yörede bulunduğu için bir gezi rehberi eşliğinde gezmeniz önerilir. Honduras vizesi alarak sizler bu güzel mekânı yakından keşfedeceksiniz. Şehir küçük olduğu için ulaşım sıkıntınız olmaz. Önemli gezilecek yerleri Bay Adası, La leona Parkı, El picacho Parkı, Ulusal Müze, Arkeoloji müzesi, Virgin Of Suyapa Bazikillası yörenin meşhur gezilecek yerlerindendir.

Honduras vizesi için gerekli evraklar konusunda Honduras hükümeti daha esnek bir yapıya sahiptir. Ülkeye girişte Türk vatandaşları için vizeye ihtiyaç yoktur. 90 güne kadar vize uygulanmaz. Honduras turistik vize konusunda yanınızda bulundurması gereken davetiye ve pasaportunuzun olması gereklidir.  eyaletinden Nikaragua, Guetemala ya da El Salvador’u ziyaret etmeyi düşünürseniz CA-4 uygulamasına tabi olursunuz. Bu ülkelerde kalış süreniz 90 gün olur. Uzun kalacaklar sürelerini uzatmaları gerekir.

Honduras ticari vize için Honduras’ dan dan gönderilen davetiyenin bir sureti sizde olacaktır. Diğer sürati ise Honduras konsolosluğu vize departmanında olması gerekir. Honduras vize ücreti evraklarınızın hepsi tamamlandıktan sonra yapacağınız ödemedir. Sınır kapılarında sizler yanınızda seyahat sağlık sigortası, davetiye, uçak biletlerinizi bulundurmalısınız. Pasaportunuzun 6 ay süresi ile geçerli olması gerekir. Pasaportunuzda 1 adet boş vize sayfası bulunması önemlidir. Honduras aile ziyaret vizesi işlemlerinde sizlerden davetiye kâğıdınız istenir. Davetiye durumlarında işlemleriniz daha hızlı olur. Danışmanlık şirketleri sizlerin vizelerini takip açısından çok itinalı çalışır. Evraklarınızın takibi ve sizlerin günlerini takip etmesi zamandan kazanmanızı sağlar. Vize işlemlerinde erkenden rezervasyon yaptırmanız büyük bir avantajdır. Sizlerin işlemleri başladıktan sonra danışmanlar aracılığı ile işlemleriniz takip edilir ve size önceden haber verilir. Randevu saatleriniz konusunda çok dikkatli olmalısınız ve erken gelmelisiniz. Vize işlemlerinin sonuçlarını online olarak internet aracılığı ile de takip edebilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Honduras Başkonsolosluğu
Marina Sitesi A Blok Kat:14 No:28 Mersin
T : (0324) 221 67 86
E : nettutrast@hotmail.c...