Güney Kore Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Güney Kore, aynı zamanda resmi adı ile Kore Cumhuriyeti olarak bilinir. Bazen ülkeye sadece Kore olarak ta tanınır. Ülkenin komşu devletleri veya ülkeleri olarak; batıda Çin Halk Cumhuriyeti, doğuda Japonya ve kuzeyde ise Kuzey Kore bulunur. Kore’nin başkenti ise Seul olarak kabul edilir. Ülkenin nüfusu neredeyse elli milyondan oluşmaktadır. Ekonomik açıdan güçlü bir ülkedir ve birçok ülke ile ticaret yapmaktadır. Eğitim açısından çok gelişmiş ve teknolojinin her geçen gün geliştiği bir ülkedir. Birçok ticari örgütlere üye olan Güney Kore’nin her günü ülke ve dünyanın gelişmesiyle uğraşmaktadır. Dışarıdan birçok şahıslar, firmalar ve şirketler, Güney Kore ile ticaret yapmak için gelmektedir. Malum ki ticaretin en hızlı olduğu ülkelerden bir tanesi Güney Kore olarak kabul edilir.

            Ülkenin farklı kültürü ve yaşam tarzı vardır ve aynı zamanda farklı bir mutfak kültürü bulunur. Bunlar anlatmak ile bitmeyen, yaşanması gereken yaşamlardır. Güney Kore, ayrıca spor açısından çok meşhur olup özellikle futbolda yükseklerde olmaktadır. Güney Kore, uzakdoğu ülkelerinden bir tanesi olarak ciddi anlamda kendisini geliştirmiş bir yerdir. Bütün uzakdoğu ülkerde olduğu gibi, Güney Kore için de geçerli olan konulardan bir tanesi ise, Güney Kore’ye giriş yapmak için, eğer kısa dönemli olarak gidecek olursanız, vizeden muaf olup tam doksan gün Güney Kore’de kalabilirsiniz ancak ikametinizi uzatmak istediğiniz taktirde, mutlaka vize için başvuru yapmanız gerekmektedir.

            Güney Kore vizesi için, Güney Kore Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğuna giderek bizzat başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız zaman, vize başvuru formunuzun eksiksiz, hatasız ve sadece sizin bilgileriniz ile doldurulmuş olması gerekiyor, pasaportunuzun aslı ve fotokopisi gerekiyor. Bunların yanında Güney Kore’ye gidiş amacınızı gösteren herhangi bir belgenin mutlaka bulunması gerekir. Güney Kore’de eğitim almak için Güney Kore öğrenci veya eğitim vizesi alacaksanız, bir öğrenci belgesi, Güney Kore’de çalışmak için, nerede çalışacağınıza dair ve ne zaman başlayacağınız gibi bilgilerin olduğu belge gerekmektedir. Güney Kore eğitim vizesi veya Güney Kore çalışma vizesi, bütün evraklarınızın tam olması halinde, en az yedi gün içerisinde çıkmaktadır.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Güney Kore Başkonsolosluğu
Kaptanpaşa Mah. Piyale Paşa Bulvarı Orta Doğu Plaza Kat: 19 Okmeydanı Şişli İstanbul
T : (0212) 368 83 68
F : (0212) 320 74 13
W : mofat.go.kr
E : istanbul@mofat.go.kr