Grenada Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Dünyanın ada ülkelerinden biri olarak kabul edilen bölgede, Grenada olmaktadır. Grenada, Karayıp Denizi’nde ve doğusunda Atla Okyanusu’nun yer aldığı bir ada ülkesidir. Ada ülkesi, Grenadines ada gruplarından oluşmaktadır. Malum ada ülkesi olmasıyla, birçok adacıkları vardır. Trinidad ve Tobago ülkenin kuzeyinde bulunur. Ülkenin ada uzunluğu yirmi kilometreden biraz daha fazla uzun olmaktadır. Grenada tamamen İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olarak kabul edilmiştir. Tropikal bir iklime sahiptir ve bu yüzden Atla Okyanusu’nun bu bölgede gerçekleşen tayfunları çok fazla etkilemektedir. Buradaki baharatların sayısı bilinmez. Baharat türleri ile çok zengin bir yer olmaktadır. Aslında binevi bu yüzden de baharat adası olarak bilinir. Ülke nüfusunun büyük bir bölümü Afrika kökenli olup gerisi ise Kızıldereli karışımı ve Avrupalı olmaktadır.

            Grenada hem eğitim, hem çalışmak hemde ziyaret ve turizm için gidebileceğiniz en güzel ülkelerden bir tanesidir. Özellikle bir ada ülkesi olması, doğal hayatı da özelleştirmektedir. Bunun için Grenada vizesi almanız gerekiyor. Eğer elinizde diplomatik, hizmet veya hususi pasaportunuz varsa, doksan gün süre ile vizeden muaf olarak Grenada’da kalabilirsiniz. Eğer elinizde sadece umuma mahsus bir pasaportunuz varsa, mutlaka vizeye başvurmanız gerekiyor. Vizeye başvurabilmeniz için, gerekli makamlara başvurmanız ve gerekli olan bütün belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir. Grenada eğitim vizesi veya Grenada çalışma vizesi için, öncelikle pasaportunuzun aslı ve fotokopisi gerekiyor.

            Bunların dışında ise mutlaka size gerekli olan evraklar, vize başvuru formunuzun eksiksiz olarak doldurulmuş olması ve Grenada’ya neden giriş yapacağınıza dair bir belge. Bunların hepsi çok önemlidir ve özellikle Grenada’ya neden giriş yapmak istediğinizi açıklayan belge çok önemli. Buna göre size bir Grenada vizesi verilecektir. Vize başvurunuzdan sonra, en az yedi gün içerisinde bir sonuç alabilirsiniz, fakat durumlara göre bu biraz daha uzayabilir. Vizenizi aldıktan sonra istediğiniz zaman, Grenada’ya giriş yapabilir ve eğitiminize başlayabilir veya başvurduğunuz yerde çalışmaya başlayabilirsiniz. Grenada’ya giriş yapmadan önce mutlaka pasaportunuzu ve vizenizi göstermeniz lazım. Böylelikle ülkeye neden giriş yaptığınız belli olacaktır. Bütün bu adımlar bir vize başvurusu ve vize sonrası hareketleriniz için çok önemlidir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Grenada Başkonsolosluğu
Meşrutiyet Cad. No:34 Tepebaşı-Beyoğlu / İstanbul
T : 0(212) 334 65 24
F : 0(212) 334 65 04
W : britishembassy.org.t...
E : britembcon@turk.net