Fiji Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Fiji, aslında Okyanusya’da bulunan bir ada ülkesi olmaktadır. Fiji, resmi olarak Fiji Adaları Cumhuriyeti olarak bilinir ve Pasifik okyanusunun güneyinde bulunan, adalardan oluşan bir ülkedir. Fiji’nin yüz altı tane ıssız adası ile beraber, üç yüz yirmi iki ada ve beş yüz yirmi iki tane adacıkları vardır. En büyük adaların isimleri ise Viti Levu ve Vanua Levu olmaktadır. Sadece bir ada ülkesi olmasına rağmen, muhteşem bir doğa hayatına sahiptir. Birçok su sporları yapabilir ve adada harika bir yaşam sürdürebilirsiniz. Çok fazla kişi burada yaşamak istemese bile, mutlaka bir tatil için çok ideal bir bölgedir. Birçok kişi tatil yapmak için Fiji’ye gelebiliyor.

            Fiji’de bir tatil yapabilmek için, tek yapmanız gereken bir pasaporta sahip olmanız. Vizeden muaf olarak istediğiniz gibi doksan gün boyunca Fiji adalarında güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Fiji’ye girmek için mutlaka vize işlemlerinin bitmesine gerek yok. Doksan gün sonrasında, eğer daha uzun bir süre kalmak isterseniz, vize başvurusu yapabilir veya bir defa çıkıp tekrar giriş yapabilirsiniz. Fiji bir ada ülkesi olup burada eğitim veren yerler görünmez, fakat eğer Fiji’ye çalışmak için gitmek isterseniz, Fiji Çalışma vizesi almanız gerekir. Bunun için de gerekli makamlar olmak üzere, Büyükelçiliğe veya Başkonsolosluk, bu tür durumlarda ise, vize temsilciliği verilmiş yerlerden alabilirsiniz. Vize için başvuru yapacağınız zaman, bütün evraklarınızın hazır olmasına dikkat edin.

            Aksi taktirde, eğer eksik evrak veya evraklarınızda herhangi bir hata varsa, Fiji vize işlemleriniz başlatılmaz. Bu yüzden, vize başvuruları için vakit çok önemlidir. Eğer vaktinizi doğru kullanamadığınız sürece, Fiji’ye gitmek istediğiniz tarihte gitmeniz çok zor olacaktır. Başvuruları internet üzerinden veya direkt olarak bizzat temsilciliklere giderek yapabilirsiniz. Kişinin bizzat giderek başvuru işlemlerini yapması çok daha sağlıklı olacaktır. Başvuru sonuçları en az yedi iş günü içerisinde çıkıyor, fakat özel durumların olması bazen bu süreci uzatabilir. Bu sebeple her zaman hazırlıklı olarak başvuru yapmaya gitmeniz lazım. Fiji adalarına girerken, sadece turist olarak gelip gelmediğiniz kontrol edilir ve eğer ki çalışmak için geldiğinizi iletirseniz, sizden mutlaka Fiji Çalışma vizesini görmek isteyeceklerdir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder