El Salvador Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

El Salvador, ismi ile çok meşhur olan, birçok filmlerde duyabileceğiniz bir isim olup Orta Amerika’da yaklaşık yedi milyona yakın bir nüfusa sahip bir ülkedir. Batıda Guatemala, kuzey ve doğuda ise Honduras ve güneyse Büyük Okyanus, ülkeye komşuluk etmektedir. El Salvador, Amerika kıtası içerisindeki, nüfusu en yoğun olan ülkedir ve aynı zamanda sanayi açısından da en çok gelişmiş ülkedir. Ülkenin resmi adı ise El Salvador Cumhuriyeti olarak bilinir. Ülkede birçok Beyaz Latin Amerika’lılar bulunmaktadır. Bunların arasında İspanyollar, İtalyalılar ve Fransızlar bulunmaktadır. El Salvador, kültürü ile zengin olan bir ülke olup birçok kişinin ziyaret ettiği, Amerika’da bulunan ülkelerinden biridir, fakat buraya giriş yapabilmek için sizden vize istenir.

            El Salvador’a sadece gezmek için gitmek isteyenler ve vize ile uğramak istemeyenler için, doksan günlük vizeden muaf bir süre verilmektedir. Bu süreç içerisinde eğer doksan günden daha fazla kalmak isterseniz, o zaman gerekli makamlara giderek, El Salvador Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğuna giderek vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Turist olarak doksan gün gitmek istediğiniz zaman, size sadece bir tane pasaport gerekmektedir. Duruma göre vizeden muaf tutulma süreciniz yirmi bir güne kadar düşebilir. Vizeden muaf olarak ülkeye giriş yapacağınız zaman, gümrükte dönüş bileti, kalacağınız yerin adresini gösteren bir belge ve aynı zamanda harcamanız ile ilgili belgelerinizi eksiksiz olarak göstermeniz gerekmektedir.

            El Salvador’da herhangi bir eğitim veya çalışma amacı ile kalacaksanız, bu durumda mutlaka El Salvador eğitim veya öğrenci vizesi, çalışmak için ise El Salvador çalışma vizesi alarak ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle eğer yoksa bir pasaporta ihtiyacınız olacak ve daha sonrasında bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize başvurusunu internet üzerinden veya bizzat başkonsolosluğa giderek yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz bizzat giderek başvurunuzu yapmanız ki bu şekilde sonuçları daha hızlı alabilme şansınız olur. Başvuruya gitmeden önce, bütün evraklarınızın eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmış olması gerekiyor. Bu tür durumlarda vakit kazanmak çok önemlidir, bu yüzden kesinlikle hiçbir şeyi son dakikalara kadar bırakmayın. Sizde bir tane vize alın ve El Salvador’u ziyaret edin.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
El Salvador Başkonsolosluğu
Çırpıcı Yolu No:2 34020 - İstanbul
T : (0212) 567 47 60
F : (0212) 565 30 70