Danimarka Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Verilen randevu tarihinde şahsen gelinmesi gerekmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Danimarka, aslında Danimarka Krallığı olarak tanınır veya sadece kısaca Danimarka olarak bilinmektedir. Kuzey Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Başkenti ise Kopenhag olarak kabul edilmiştir. Burada anayasal bir monarşi bulunup devlet başkanı ikinci Margrethe olarak bilinir. Danimarka’ya ait Grönland ve Faroe Adaları bulunur. 1944 yılına kadar, İzlanda, Danimarka’nın egemenliği altında kalmıştır. Ülkenin büyük bir kısmı Jylland yarımadası üzerinde olmaktadır. 1973 yılında, Danimarka, Avrupa Birliği üyesi olarak kabul edilmiştir. Avrupa’nın en çok gezilmesi ve ziyaret edilmesi gereken ülkelerinden bir tanesi olup birçok turist Danimarka’ya ve özellikle başkenti Kopenhag’ı ziyaret etmektedir. Kültürü ve doğasıyla ciddi bir zenginliğe sahip olan bir ülke olup herkesin gitmesi tavsiye edilir.

Danimarka’ya gidebilmek için vize almanız gerekiyor. Eğer kısa süre için gidecekseniz, elinizde bulunan pasaport ve belgelere göre, vizeden muaf olarak gitme imkanınız olabilir. Danimarka’ya ister bir öğrenci, ister bir turist veya çalışan, gerekirse bir aile veya arkadaş ziyaretine gidin, mutlaka bir vizeye ihtiyacınız olmaktadır. Danimarka vizesi alabilmek için, Danimarka Büyükelçiliğine veya Başkonsolosluğuna başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formları için mutlaka buralara gitmenize gerek yok, internet üzerinden de bulabilirsiniz. Danimarka öğrenci vizesi alacaksanız, mutlaka her şeyi vaktinden önce hazırlamanız gerekir. Öğrenci vizesi için özellikle zaman kazanmak zorundasınız, çünkü vize başvuru tarihi ve eğitim başlangıcının birbirine uyması gerekmektedir.

Bu yüzden bir öğrenci vizesi için başvururken, eğitim alacağınız yerin ne zaman başlayacağı hakkında net bir bilgi alarak bunu gerçekleştirmeniz gerekir. Vize için başvurduktan sonra, normal şartlar altında, en az yedi, en fazla on gün içerisinden sonucun çıkması gerekiyor. Farklı durumların olması halinde, bazen sonuçların çıkması gecikebilir. Bu yüzden mutlaka her şeyin eksiksiz ve hatasız yapılması gerekmektedir. Bir Danimarka vize başvurusu yapmak için, öncelikle her zaman bütün evraklarınızın ve gerekli bilgilerin tam olmasını kontrol edin. Başvuruyu yapacağınız tarihten önce her şey hazır olsun ve eksikleriniz varsa mutlaka tamamlayın. Vizenizi aldığınız zaman, pasaportunuz ile beraber, geçerlilik süresi olduğu sürece, istediğiniz gibi giriş ve çıkış yapabilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Danimarka Başkonsolosluğu
Meygede Sok. No: 2 34342 Bebek İstanbul
T : (212) 359 19 00
F : (212) 359 19 02
W : denmark.org.tr
E : info@denmark.org.tr