Bolivya Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Bolivya ülkesi tam bir tarihi şehir olup sizler için önerilerimiz arasında yer almaktadır. Bolivya ülkesinde bulunan Salar de Uyani Gölü eğer bu ülkeyi ziyaret ederseniz görmenizi önereceğimiz yerlerin içinde yer almaktadır. Bu göl oldukça farklı bir göldür. Buraya gittiğinizde kendinizi gökyüzünde bile hissedebilirsiniz. Burayı ziyaret etmenizi gölün üstünde yürümenizi tavsiye ederiz. Tiwanaku tarihi kalıntılardan olup farklı simgelerden oluşan bir tarihi eserdir. Oldukça hoş görünen bu tarihi yapıtı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Laguna Colorada Bolivya’nın gözde mekanlarından olup oldukça hoş bir manzaraya sahip olan bir göldür. Seyahatiniz sırasında burayı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Oldukça lezzetli bir yemek kültürüne sahip olan bu ülkeyi ziyaret ettiğinizde mutlaka yöresel lezzetleri de denemenizi, eşsiz tatları tatmanızı tavsiye ederiz. Özellikle kırmızı et ağırlıklı olan Bolivya mutfağından Bolivian Cuisine lezzetini tatmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca Bolivya seyahatiniz için vize işlemleriyle vakit harcamanıza gerek kalmayacak. Bolivya seyahatinizi vizesiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bolivya seyahatinizi Bolivya vizesi almadan gerçekleştirebilirsiniz. Türk vatandaşlarına 90 günlük vizesiz seyahat hakkı tanıyan bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız Bolivya vizesi için gerekli evraklar hazırlığı yapmanıza gerek kalmayacak. Bolivya seyahatinizi vizesiz olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bolivya turistik vize için tek yapmanız gereken pasaportunuzun geçerlilik süresini uzatmak olacaktır. Başka hiçbir işlemle uğraşmadan gerçekleştirebileceğiniz bu seyahatinizde keyifli bir tatil geçireceğinizi düşünüyoruz.

Bolivya seyahatinizi ailenizi ziyaret etmek amacıyla gerçekleştiriyorsanız bunun için Bolivya aile ziyareti vizesi işlemleriyle vakit harcamayacaksınız. Sizde sizlere sunulan 90 günlük vizesiz seyahat hakkını kullanarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz sırasında uçak biletinizi, seyahat sigortanızı, otel rezervasyon belgenizi mutlaka yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Vizesiz gerçekleşen bu seyahat için bu belgeleri ülke girişinde görmek isteyebilecekleri için mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Bolivya seyahatinizi iş amacıyla gerçekleştiriyorsanız bunun için bazı şartlar gerekebilir. Ticari amaçla gerçekleşen bu seyahat için sizde Bolivya ticari vize isteyebilirler. Bunun için yapmanız gereken şey ticari vize formunu doldurmaktadır. Ayrıca şirketinizden gelen davetiyeniz olmalıdır. Daha sonra Bolivya vize ücreti bedelini ödeyerek vizenizin onaylanmasını bekleyebilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Bolivya Başkonsolosluğu
Altan Erbulak Sok. No:3 K:3 Mecidiyeköy, Şişli, İstanbul
T : (0212) 272 24 02
F : (0212) 274 51 24