Bhutan Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Dünyanın harika ülkelerinden biri olan bu cennet ülkeyi mutlaka ziyaret etmenizi, bu ülkede zaman geçirmenizi tavsiye ederiz. Bhutan’da bulunan National Museum of Bhutan mutlaka görmeniz gereken oldukça hoş bir atmosferi olan tarihi bir müzedir. Sizler için önerilerimiz arasında yer alan bu müzeyi beğeneceğini ve burada hoş vakit geçireceğinizi düşünüyoruz. Para Taktsang ülkenin önemli yerlerinden biridir. Burada oldukça hoş bir manzara göreceğinize emin olabilirsiniz. Fakat artık evin girişi kapatılmış durumdadır. Ama yine de bu mekanı ziyaret etmenizi o eşsiz manzarayı görmenizi tavsiye ederiz. Daha başka birçok güzelliği olan bu ülkeyi ziyaret etmeniz için Bhutan vizesi almanız gerekmektedir. Yılda sadece 2000 kişiyi ülkesine alan bu ülke kültürel bakımdan da oldukça zengin olup kendi kültürlerini korumaktadırlar. Sizde bu eşsiz ülkeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bhutan vizesi için gerekli evraklar bir adet vize için başvuru formu, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet fotoğraf ve geçerlilik süresi olan pasaportunuzdur. Ayrıca pasaportunuzda iki adet boş sayfa bulunması gerekmektedir. Bhutan turistik vize işlemleriniz için sadece bu belgeler sizler için yeterli olacaktır. Fakat ek olarak ülke girişinde uçak biletiniz ve otel rezervasyon belgeniz istenebileceği için yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bhutan şehrine ziyaretinizi aile ziyareti amacıyla gerçekleştiriyorsanız Bhutan aile ziyareti vizesi doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca eğer ailenizden gelen davetiye ile işlemlerinizi gerçekleştirirseniz vizenizi daha kolay ve daha kısa sürede alabilirsiniz.

Bhutan ticari vize işlemleriniz için dolduracağınız ticari vize formu dışında yanınızda son döneme ait bir vergi levhası fotokopisi, ticari sicil gazetesi fotokopisi ayrıca şirketinizden gelen davetiyeyi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzun yıpranmamış olması gerekir. Bunların dışında şirket tarafından şirketin antetli kağıdı üzerine yazılmış, kaşesi basılmış ve imzası atılmış vize talep belgesi gerekmektedir. Bu belge konsolosluk adına yazılmalıdır. Ayrıca yetki süresi bitmemiş bir şirket imza sirküleri fotokopisi gereklidir. Şirketin son 3 ay içinde yapılmış bir faaliyet raporu da olmalıdır. Ayrıca uçak rezervasyon ve otel rezervasyon belgelerinizin de başvuru belgeleriniz arasında olması gereklidir. Son olarak Bhutan vize ücreti ödemenizi yaparak onay beklemeniz gerekmektedir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi