Belize Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Oldukça turistik bir ülke olan Belize gezmeniz ve yeni yerler keşfetmeniz için sizlere önereceğimiz ülkeler arasında yer almaktadır. Belize çok eski dönemlere dayanan tarihiyle oldukça hoş bir atmosfere sahiptir. Merkez şehrinde bulunan eşsiz denizleriyle yaz tatillerinizi de keyifli bir şekilde geçirebileceğiniz bir ülkedir. San Pedro Town oldukça farklı ve hoş bir atmosfere sahip olan bir şehri olup görmenizi önereceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Bu ülkede yaz tatillerinizi güzel geçirebileceğiniz gibi kış tatillerinizi de oldukça keyifli bir şekilde geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Placencia eşsiz, masmavi plajlarıyla yaz tatilleriniz için oldukça hoş bir tatil fırsatı olabilir. Eğer sizde yaz tatilinizi masmavi denizlerde geçirmek istiyorsanız sizlere Belize Placencia şehrini ziyaret etmenizi öneririz. Üstelik Belize ülkesine gitmek için vize almanız gerekmiyor. Belize vizesi için Türk vatandaşlarının hiçbir işlem yapmasına gerek olmamaktadır. Eğer seyahatinizi tatil amaçlı gerçekleştiriyorsanız Belize turistik vize almanıza gerek kalmayacak. Çünkü bu ülke için Türk vatandaşlarına 90 günlük vizesiz ziyaret hakkı tanınıyor.

Belize vizesi için gerekli evraklar bulunmamaktadır. Bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız sadece pasaportunuzun 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır. Fakat ülke girişinde sorulabileceği için uçak biletiniz, otel rezervasyon belgeniz, seyahat sigortanız ve eğer varsa davetiyeniz yanınızda bulunmalıdır. Belize seyahatinizi aile ziyareti amaçlı gerçekleştiriyorsanız Belize aile ziyareti vizesi almanız gerekmemektedir. Bu ülkenin sizlere tanıdığı 90 günlük seyahat hakkınızı kullanarak seyahat edebilirsiniz.

Eğer ticari amaçlı bir seyahat yapmayı düşünüyorsanız vize işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Belize ticari vize için çalışacağınız kurumdan gelecek bir davetiyeye ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte 1, 3, 6 aylık isterseniz 1 yıllık vize alma hakkına sahip olacaksınız. Vize işlemleri için vize formu doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzun geçerlilik süresi vizenize göre olmalıdır. Eğer 1 yıllık vize istiyorsanız 2 yıllık geçerlilik süresi olan pasaportunuz olmalıdır. Ayrıca eğer vize işlemlerinizi gerçekleştirerek seyahat ediyorsanız belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Yapacağınız son işlemde budur. Son olarak Belize vize ücreti bedelinizi ödeyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra en geç bir hafta içinde vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder