Antigua ve Barbuda Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 30 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Karayip Denizinin doğusunda bulunan Antigua küçük bir ada ülkesidir. Antigua doğal botanik bahçeleri, sanat galerileri, tarihi eserleri ve yemekleriyle turistleri büyülemeyi başarıyor. Antigua özellikle turizm açısından oldukça dikkat çekmekte ve her yıl binlerce farklı ülkeden ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Antigua denize kıyısı olan bir ülke olmasından dolayı özellikle balıkçılık alanında da gelmişmiş durumdadır. Hiçbir yerde tatmadığınız birbirinden lezzetli çeşitli balıkları ve yemekleri Antigua’da tadabilirsiniz. Karayip denizinin doğusunda bulunan Antigua sahilleri ve plajlarıyla da ün salmış ve bu sayede turizm açısından da gelişmiş bir ülkedir. Temiz ve derin sularda doyasıya yüzmek, ince kumlu kumsallarda vakit geçirmek ve uzun uzun sahil yürüyüşleri yapmak isteyen seyahat severlerin yıllardır ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Antigua seyahati yapmayı düşünüyorsanız Antigua vizesi almaya gerek kalmadan bu küçük ada ülkesini ziyaret edebilirsiniz.

Antigua vizesi için gerekli evraklar ise dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaportunuz ve yapacağınız harcamalar için yeterli mali kaynaklara sahip olduğunuzu gösteren bir belge gerekmektedir. Ayrıca gümrüğe girişte dönüş biletinizi ve ülkede ikamet edeceğiniz adres bilgilerini de sunmanız gerekmektedir. Turistik amaçla adayı ziyaret etmek istiyorsanız Antigua turistik vize başvurusu yapabilir ve ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Adada 6 ay veya daha az kalmayı düşünüyorsanız ülkeye vizesiz girebilirsiniz. Ticaret yapmak için ülkeye gitmeyi düşünüyorsanız ve 6 aydan daha fazla kalmayı düşünüyorsanız Antigua ticari vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurularından ek olarak şirket davetiyesi ve şirketin banka hesap cüzdanı gerekmektedir. Vize başvurunuzu yapmak için formu doldurmanız ve gerekli belgeleri onaya sunmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra Antigua vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek vizenizi onaya sunabilirsiniz. Antigua’ya yakınlarınızı ziyaret etmek üzere gitmeyi düşünüyor ve adada 6 aydan daha fazla kalmayı düşünüyorsanız Antigua aile ziyareti vizesi için başvuru yapabilirsiniz. 6 ay ve daha kısa süreli seyahatleriniz için vize başvurusu yapmak ve onayını beklemek gibi zahmetlere katlanmak zorunda kalmadan ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. 

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder