Brunei Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Brunei Sultanlığı başvuruları İngiltere Başkonsolosluğuna yapılmaktadır.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmaktadır.

Brunei kültürel olarak bizlere oldukça yakın bir ülke olup görmenizi önerdiğimiz ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle Brunie ülkesinde bulunan Sultan Ömer Ali Seyfettin Camii mutlaka görmenizi önerdiğimiz gözde mekanlar arasında yer almaktadır. Brunei Museum içinde bulundurduğu tarihi eserlerle oldukça hoş bir atmosfere sahiptir. Eğer sizde tarihi ve kültürel bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka bu müzeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Tasek Lama Recreanational Park doğayla iç içe olabileceğiniz oldukça sakin ve huzurlu bir gün geçirebileceğiniz gözde mekanlar arasında yer almakta olup huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için önerdiğimiz bir yerdir. Ülkenin en gözde ve en büyük müzelerinden olan Royal Regalia Museum içinde bulundurduğu kupa koleksiyonu ile oldukça dikkat çeken ve beğenilen bir müzedir. Bu müzeyi beğeneceğinizi düşündüğümüz için tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır. Brunei ülkesine seyahat etmek istiyorsanız Brunei vizesi almanız gerekmektedir.

Öncelikle Brunei ülkesi için ülkemizde konsolosluk bulunmamaktadır. Bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız işlemlerinizi İngiltere Başkonsolosluğunda yapmanız gerekecektir. Normal pasaportlara, hususi ve hizmet pasaportlarına vize isteyen bu ülkeye eğer turistik amaçla seyahat etmek istiyorsanız Bruinei turistik vize formundan bir adet doldurmanız gerekmektedir. Bu formla birlikte bir adet vesikalık fotoğrafınız gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır. Ayrıca başvuru işleminden sonra vize ücretinizi yatırarak birkaç gün içinde sonucu öğrenebilirsiniz.

Brunei aile ziyareti vizesi için başvuru yapacaksanız bir adet aile ziyareti vizesi formu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra yine aynı işlemleri yapacaksınız. Ayrıca eğer ailenizden gelen bir davetiye olursa işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Brunei aile ziyaretiniz için yapacağınız seyahatlerde de Brunei vizesi için gerekli evraklar sadece bunlardır.

Brunei seyahatinizi ticari amaçla gerçekleştiriyorsanız başka işlemlerde gerekli olacaktır. Başvurunuzu yine İngiltere Başkonsolosluğuna yapmanız gerekmektedir. Brunei ticari vize formu doldurmanız gerekecektir. Ayrıca diğer vize işlemlerinde olduğu gibi en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport ve bir adet fotoğraf gerekecektir. Bunların dışında şirketinizden gelen davetiyeyle başvurunuzu yapmalısınız. Daha sonra Brunei vize ücreti bedelini yatırmanız gerekmektedir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Brunei Başkonsolosluğu
Meşrutiyet Cad. No:34 Tepebaşı-Beyoğlu / İstanbul
T : 0(212) 334 65 24
F : 0(212) 334 65 04