Bosna Hersek Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 60 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Bosna – Hersek Türkiye’ye oldukça yakın olup, ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabileceğiniz bir ülkedir. Uçak seyahatiniz ile sadece birkaç saat içinde ulaşım sağlayabileceğiniz bu eşsiz güzelliklere sahip olan bu ülkeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Hutovo Blato kış aylarında ziyaret edebileceğiniz tam bir doğa harikasıdır. Özellikle fotoğraf tutkunu olanlar için oldukça hoş bir mekandır. Bu doğa harikası mekanı tekne ve kayıkla gezerek oldukça farklı kuşlar ve oldukça hoş manzaralar görebilirsiniz. Rakitnica nehri mutlaka görmeniz gerekenler arasında yer almaktadır. Eğer sizde macerayı seviyorsanız bu eşsiz güzelliğe sahip olan nehri ziyaret ederek oldukça hoş vakitler geçirebilme fırsatını elde edebilirsiniz. Tranvnik Bosna’da bulunan bir Osmanlı şehridir. Bosna’yı ziyaret ettiğinizde bizim kültürümüzü barındıran bu şehri görmenizi tavsiye ederiz.

 Bu ve daha birçok güzelliğe sahip olan bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız hiçbir vize işlemiyle vakit harcamanıza gerek kalmayacak. Bu ülke Türk vatandaşlarına vize gerekmeden seyahat hakkı tanımaktadır. Eğer sizde bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız Bosna vizesi işlemleriyle vakit harcamadan hemen seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece pasaportunuzun 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır. Ayrıca Bosna vizesiz olarak 60 günlük seyahat hakkı tanımaktadır. Bosna turistik vize işlemleri için hiçbir şey yapmadan sizde tam 60 gün bu ülkede kalabilirsiniz.

Bosna aile ziyareti vizesi için de bu haktan yararlanarak seyahatinizi vizesiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Bosna vizesi için gerekli evraklar sadece en az 6 aylık geçerlilik süresi olan pasaportunuzdur. Sizde hemen şimdi seyahatinizi gerçekleştirerek birkaç saat sonra sevdiklerinizi ziyaret edebilirsiniz.

Eğer Bosna seyahatinizi ticari amaçlı olarak yapıyorsanız bunun için bazı şartlar istenebilmektedir. Öncelikle iş seyahatiniz için gerekli süreye uygun olarak pasaportunuzun süresini uzatmalısınız. Eğer vize istenirse pasaportunuz, bir adet vesikalık fotoğrafınız, Bosna ticari vize başvuru formunuz ve size şirketinizden, çalışacağınız ticari kurumdan gelen davetiyeniz ayrıca sigorta belgeleriniz gerekmektedir. Sizde bu şekilde istendiği takdirde ticari vize işlemleriniz için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra Bosna vize ücreti bedelinizi ödemeniz gerekmektedir. Bu ücreti ödedikten sonra vize sonucunuzu en geç bir hafta içinde öğrenebilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Bosna Hersek Başkonsolosluğu
Dikilitaş Mah. Yeni Gelin Sok. No: 24 Kat.3 Beşiktaş İstanbul
T : (212) 236 69 34
F : (212) 236 28 31
E : gco-tr-ist@ttmail.co...