Bahreyn Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Asya’da Basra Körfezinde yer alan ve Başkenti Manama olan Bahreyn Krallığı resmi dili Arapça olan bir ada ülkesidir. Bahreyn Arap dünyasının en hızlı büyüyen ekonomisine sahiptir ve Arap dünyasının en zengin, en gelişmiş ülkelerinden biridir. Bahreyn antik zamanlardan beri insanların yerleşim yerlerinden biri olduğundan oldukça zengin bir kültürel mirası da içinde barındırmakta ve korumaktadır. Ülkede birbirinden yüksek ve lüks, deniz kenarında bulunan gökdelenlerin yanı sıra tarihi dokuyu hissedebileceğiniz ve zaman da yolculuk yapacağınız tarihi yapıtları da görmeniz mümkündür. Bahreyn bir ada ülkesi olduğundan deniz kıyılarında oldukça lüks restoranlara ve manzaralı evlere de sahiptir. Bahreyn 3 büyük adadan meydana gelmektedir. Adalar genellikle denizden çok yüksek olmadığından denizi her an görebilmeniz mümkündür. Bahreyn’de kış ayları da ılıman geçtiğinden genellikle kışın daha serin ve sıcak havalar da zaman geçirmek isteyen turistlerin de ilgi odağı olmaktadır. Bahreyn’de Arapça dışında İngilizce, farsça ve Urduca da konuşulmasına rağmen genel olarak ortak dil İngilizcedir. İngilizce biliyorsanız şehirde hiçbir sıkıntı yaşamadan seyahat edebilirsiniz. Bahreyn Krallığını ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının ise Bahreyn vizesi alma zorunluluklar bulunuyor.  

Bahreyn vizesi için gerekli evraklar ise dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olan bir pasaport, iki tane arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf, otel rezervasyonu, uçak ön rezervasyonu ve başvuran kişi tarafından imzalanmış bir başvuru formudur. Evraklarınızı tam ve eksiksiz olarak bulundurduğunuzdan emin olmanızı önemle tavsiye ederim. Bahreyn’e ticari amaçla seyahat etmek istiyorsanız Bahreyn ticari vize almanız gerekmektedir. Ticari vize için şirket davetiyesi, şirket yetkilileri imza sirküleri, karşı firmadan davetiye vs. ek evraklar da istenmektedir. Turistik seyahat amaçlı yapacağınız seyahatler için Bahreyn turistik vize başvurusu yaparak şehri ziyaret edebilirsiniz. Bahreyn’de bir yakınınız bulunuyorsa vizenizi daha kolay ve uzun süreli almanız da mümkündür. Bahreyn aile ziyareti vizesi alarak ülkeye daha kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Bahreyn vize ücreti ise seçtiğiniz vize türüne göre farklılık göstermektedir. Son olarak vize ücretinizi de ödedikten sonra vizenizi onaya sunabilirsiniz. 

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Bahreyn Başkonsolosluğu
Büyükdere Cad. Raşit Rıza Sok. 4/4 Mecidiyeköy - İstanbul
T : (0212) 212 00 12
F : (0212) 216 90 88