Bahamalar Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 80 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Amerika ülkelerinden biri olan Bahamalar Milletler Topluluğu, Batı Hint adalarının sınırını oluşturan adalar topluluğu ülkesidir. Bahamalar’ın başkenti ve en gelişmiş adası Nassau’dur. Diğer önemli adalarından birkaçı ise Büyük Bahamalar, Andros ve Eleuthera adalarıdır. Bahamalar adaları yıl boyunca hemen hemen aynı sıcaklıkları göstermektedir. Yaz aylarında 27 derece olan ülkenin sıcaklığı kış aylarında sadece 21 dereceye inerek ılıman bir kışa sahip olmaktadır. Ülkenin resmi dili ise İngilizcedir. Bahamalar tam bir sanat ülkesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son yıllarda resim ve edebiyat alanında gerçekleşen etkin faaliyetleriyle oldukça dikkat çekmektedir. Bahamalar’da genel olarak toplu kutlamalar, festivaller yapılmakla birlikte bunların en önemlisi Noel’i izleyen günde yapılan Jankanoo geçit törenidir. Törende cadde içinde çeşitli gösteriler ve farklı kıyafetlerle değişik etkinlikler yapılmaktadır. Bahamalar bir ada ülkesi olarak bol bol sahile ve tertemiz denizlere sahiptir. Kış aylarında güzel ve serin bir yaz havası tatili geçirmek isteyenlerin ise vazgeçilmez odak noktası konumundadır. Bahamalar’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının ise 8 aya kadar Bahamalar vizesi almaları gerekmiyor.

Bahamalar Türk vatandaşlarına her gelişlerinde 8 ay ülkede bulunma hakkı tanıyor. 8 aydan daha uzun süreli seyahatleriniz için ise Bahamalar vizesi almanız gerekiyor. Bahamalar adalarında herhangi bir yakınınız bulunuyorsa Bahamalar aile ziyareti vizesi alarak ülkede 8 aydan daha uzun süre kalabilirsiniz. Bahamalar vizesi için gerekli evraklar ise en az 6 ay süresi olan ve boş sayfaları bulunan bir pasaport ile, uçak bileti, otel rezervasyonu, eğer varsa davetiyeniz ve seyahat sağlık sigortasıdır. Bahamalar için vize gerekli olmasa da bu evrakları sınır kapısında sunmanız istenecektir. Evraklarınızı tam ve eksiksiz olarak bulundurduğunuza emin olmanızı önemle tavsiye ederim. Aksi takdirde sınır kapısında birtakım problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bahamalar’da seyahat etmek için Bahamalar turistik vize almanıza da gerek bulunmamaktadır. Ancak Bahamalar adalarını ticari amaçla ziyaret etmek istiyorsanız Bahamalar ticari vize almanıza gerek bulunmasa da kotalara uymanız istenecektir. Bahamalar’da 8 ay veya daha kısa süre kalmak istiyorsanız vize almanıza gerek yoktur. Ancak daha uzun süreli ziyaretleriniz için seçmiş olduğunuz vize türüne göre Bahamalar vize ücreti ödemesini de yapmanız gerekmektedir. 

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Bahamalar Başkonsolosluğu
Aydıntepe Mah. Tersaneler Cad. 50. Sok. No:7 34994 Tuzla İSTANBUL
T : (0216) 395 63 83
F : (0216) 393 12 78
E : h.kemalyardimci@supe...