Belçika Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Verilen randevu tarihinde şahsen gelinmesi gerekmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Lezzetli çikolatalarıyla dünyaca ünlü olan Belçika hem değişik ve hoş tatlarıyla hem de oldukça etkileyici mekanlarıyla herkesi büyüleyen bir ülkedir. Özellikle çikolata şehri olarak bilinen ve oldukça lezzetli çikolataları bulunan Grand- Place hem merkeze yakınlığıyla oldukça kolay ulaşımı olan hem de ziyaret ettiğinizde oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. Ayrıca müzeleriyle de oldukça bilinen bu ülkeyi ziyaret ettiğinizde eğer müzik ile ilgileniyorsanız oldukça hoşunuza gidecek olan müzik aletleri müzesini mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Bu ve bunun gibi birçok tarihi mekana, değişik lezzetlere ve oldukça hoş manzaralara sahip olan bu ülkeye seyahat etmeniz ve Belçika vizesi işlemleriniz artık çok kolay gerçekleşecek.

Belçika’yı ziyaret etmek için dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Eğer bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız tüm vize işlemlerinizi daha kolay ve daha kısa sürede gerçekleştirmeniz için sizlere belgelerinizi önceden hazırlamanızı tavsiye ederiz. Böylece zamanınızı boşa harcamayarak işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Belçika turistik vize işlemleriniz için aldığınız randevuya şahsen kendiniz giderek işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Bu yüzden randevunuzu alırken uygun olup olmayacağınıza dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca randevunuzu internet üzerinde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sizde bordo yani normal pasaporta sahipseniz Belçika seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Şimdi sizlere Belçika vizesi için gerekli evraklar konusunda birkaç bilgi vereceğiz. Öncelikle pasaportunuzun süresi vize bitiminden en az 3 ay fazla olmalı ve 6 ay içerisinde çekilmiş bir vesikalık fotoğrafınız bulunmalıdır. Ayrıca pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Belçika ticari vize işlemleriniz içinse iş ile ilgili davetiyeniz de gerekmektedir. Ayrıca başvurunuzun hangi amaçlı olduğunu açık bir şekilde bildirmeniz gerekmektedir. Tüm vize işlemlerinizi bu şekilde oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Belçika aile ziyareti vizesi istiyorsanız işlemlerinizi daha da kolay gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu yaparken bunu belirtmeniz yeterli olacaktır.

Tüm bu işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra yapacağınız şey ise Belçika vize ücreti işleminizi gerçekleştirmek olacak. Son olarak ücretinizi ödeyerek tüm işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Ayrıca daha sonra vize işlemi sonucunu öğrenmek için online olarak takip edebilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Belçika Başkonsolosluğu
Sıraselviler Cad. No: 39 34433 Taksim İstanbul
T : (212) 243 33 00
F : (212) 252 47 46
W : diplobel.be
E : istanbul@diplobel.be