Arjantin Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Atlas okyanusu ve And Dağlarının arasında yer alan Arjantin Güney Amerika kıtasında bulunan bir cumhuriyettir. Arjantin Güney Amerika Kıtasının en büyük 2. Ve dünya genelinde en büyük 8. Ülkedir. Arjantin doğal güzellikleri ve tarihi yapıları sayesinde turizm açısından oldukça gelişmiştir ve her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Arjantin’in başkenti ise Buenos Aires’dur ve şehir Sao Polo’dan sonra güney Amerika’nın en büyük ikinci şehridir. Arjantin’de yaşayanların genelinin kökleri İtalya ve İspanya’ya dayandığı için daha önce bu ülkelere gitmiş olanlar pek yabancılık çekmeyecektir. Arjantin’in yemekleri ise genellikle et ağırlıklı ve çabuk hazırlanan yemeklerdir. Arjantin’e gitmek isteyen Türklerin ise Arjantin vizesi alması gerekmiyor.

Arjantin’de 90 günden daha fazla kalmak istiyorsanız vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Arjantin vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 1 ay veya daha uzun sürede onaylanabiliyor. Arjantin vize için gerekli evraklar ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan bir pasaporttur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmenizi öneririz. Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun yaşayabilirsiniz. Arjantin’e seyahat etmek, tatil yapmak amaçlı gitmek istiyorsanız ve 90 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız Arjantin turistik vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş yapabilirsiniz. Arjantin ticaretin de yoğun olduğu bir ülkedir ve ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazladır. Arjantin’e ticari amaçla gidecekseniz Arjantin ticari vize almanız gerekmektedir. Ticari vize için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı vb. birtakım ek evraklar da istenmektedir. Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Arjantin vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilir ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanızı tavsiye ederiz. Arjantin’de bir yakınınız bulunuyor ve 90 günden daha uzun süreli ülkede kalmak istiyorsanız Arjantin aile ziyareti vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Bu vize hem daha kolay onaylandığından hem de daha uzun süre ülkede kalma imkanı verdiğinden tercih etmenizi öneririz. 

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Arjantin Başkonsolosluğu
Asker Ocağı Cad. Süzer Plaza No:6 K:16 Elmadağ, Şişli, İstanbul
T : (0212) 243 11 70