Andorra Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Turizm ve vergi cenneti olarak bilinen Andorra, İspanya ve Fransa’nın arasında bulunan küçük bir ülkedir. Andorra özellikle kış tatili açısından çok dikkat çekmekte ve seyahat severleri ağırlamaktadır. Kışın kayak yapmayı seviyorsanız ve yeni yerler keşfetmek istiyorsanız Andorra vizesi alarak ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Andorra çeşitli kayak merkezleri ve doğa sporlarıyla turistlerin ilgisini çekmeyi ve büyülemeyi başarıyor.

Andorra’da yaz aylarında hava ılık ve nemli geçtiğinden yaz tatilini biraz daha ılıman iklimlerde geçirmek isteyenlerin uğrak noktalarından oluyor. Andorra’ya ulaşmak için öncelikle İspanya Barcelona’ya gitmeniz daha sonra ise 3 saatlik kara yolculuğu yapmanız gerekiyor. Ancak tüm ulaşım zorluklarına rağmen kayak ve alışveriş tutkunları için vazgeçilmez duraklardan biri olmaya devam ediyor. Vergisiz alışverişi sayesinden ucuz alışverişin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ülkede özellikle Pirene Dağları üzerinde neredeyse Nisan ayına kadar karlar durmaktadır. Nisan ayına kadar kayak yapmak isteyen turistlerin akınına uğrayan şehir, yaz aylarında ise alışveriş tutkunlarının ve doğa içinde tatil yapmak isteyen turistlerin ilgisini çekiyor. Andorra’da dağ yürüyüşü, tracking gibi birçok aktivite de yapılmaktadır. Andorra’ya sadece İspanya ve Fransa üzerinden ulaşım sağlanabildiğinden Andora turistik vize yerine hangi rotayı tercih ederek şehre gidecekseniz o ülkenin vizesini almanız gerekmektedir. Turistik amaçlı ülkeyi ziyaret etmek için öncelikle hangi ülke üzerinden geçiş yapmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Andorra’yı ziyaret eden turistlerin birçoğu genellikle ticari amaçla burayı ziyaret etmektedir. Andorra ticari vize almanıza gerek kalmadan İspanya veya Fransa üzerinden Andorra’ya geçebilir ve ticari işlemlerinizi halledebilirsiniz. Yalnız kota sınırlarını unutmamanızı öneririz. Andorra vizesi için gerekli evraklar ise 2 fotoğraf, en az 6 ay süresi olan pasaport ve başvuru yapan kişinin imzasıdır. İspanya veya Fransa’da başvurunuzu tamamladıktan sonra Andorra’ya geçmeniz mümkündür. Andorra vize ücreti ödemenizi de tamamladıktan sonra ülkeyi ziyaret edebilir ve ucuz alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Ülkede yakınlarınızı ziyaret etmek istiyorsanız, Andorra’da deniz yolu ve havayolu bulunmadığından Andorra aile ziyareti vizesi almak gibi sıkıntılara katlanmadan İspanya veya Fransa’ya vize aldıktan sonra 3 saatlik kara yolu yolcuğunu yaparak ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. 

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu
Andorra Başkonsolosluğu
Karanfil aralığı sok. No:16 Levent/ İstanbul
T : (0212) 270 74 10
F : 0(212) 270 74 14