İrlanda Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Verilen randevu tarihinde şahsen gelinmesi gerekmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Kuzey Batı Avrupa’da bulunan ülkedir. Ilıman bir deniz iklimine sahip olduğu için gezilecek dönemleri fazladır. Okyanusun muhteşem manzarası tabiat eşliğinde sizlere sunulur. Labirenti andıran mağaraların varlığı çoktur. Bitki örtüsü yeşilin tüm renklerini içerir. Botanik bahçeleri, balıkçılık, at yarışları İrlanda da yaygındır. Doğa yürüyüşü sevenler İrlanda’nın yeşil manzaralarına hayran kalacaklardır. Tarih öncesi kalıntıları görmek isteyen Brú na Boinne turuna katılmalıdır. Kireçtaşı platosu olan The Burren görülmesi gerekli yerler arasındadır. Tara tepesi, Dublin’de yer alan farklı evler ve müzeler sizlerin İrlanda gezisinde göreceğiniz yerler arasında gelir. İrlanda vizesi alarak bu güzel doğa cennetini yakından görme ayrıcalığı elde etmelisiniz. Blarney Şatosu, Moher uçurumları ve Wicklow Dağları gezip görülecek yerler arasındadır.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar hazırlanmalı ve konsolosluğa şahsen başvuru yapılması gereklidir. Bordo olan normal pasaportlar için vize istenir. Yeşil pasaport olan hususiler için pasaport vize uygulanmaz. Hizmet pasaportlarına vize uygulanmaz. İrlanda turistik vize ile sizler İrlanda gezisi yapabilirsiniz. Davetiye almadıysanız konsolosluğa bizzat randevu gününde başvurmanız gerekir. Vukuatlı nüfus kayıt örneği bütün İrlanda vizesi başvuru türleri için geçerlidir. İrlanda ticari vize ile firmanın daveti size gönderilir. İşlemleriniz kısa sürede gerçekleştirilmiş olur. Ticari vize alma süresi 7 ya da 14 gün içinde olur.

İrlanda vize ücreti sizlerin vizenizin onaylandığını ve ücretinizi ödemenizin zamanı geldiğini gösterir. İrlanda aile ziyareti vizesi ile sizler İrlanda yolculuğunuz için gerekli davetiyeyi aldığınız zaman işlemlerinizin daha hızlı gerçekleşmesini sağlamış olursunuz. İrlanda vizesi işlemlerinizin kısa sürede sonuçlanmasını istiyorsanız evraklarınızı erkenden hazırlamalısınız. Danışmanlık şirketleri size her konuda yardımcı olarak işlemlerinizin hızlı yapılmasını sağlar. Ekspresvize danışmanlık şirketi olarak vize işlemleriniz sizlere sunulan ayrıcalıklar ile hızlı olacaktır. Müşteriden gerekli evraklar teslim alınır ve işlem süresi bitinceye kadar takip edilir. Biten işlemler müşteriye anında bildirildiği gibi kişiler kendi durumlarını internet yolu ile de öğrenebilirler. Tüm işlemler ciddi bir biçimde yürütülür ve sizlerin vize işlemlerinizin onay takibi yapılır. İrlanda gezisi yapmadan önce mutlaka danışmanlık şirketleri aracılığı ile vize işlemleri hakkında bilgi almalısınız.

 

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder