Brezilya Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Ülke girişinde uçak bileti, seyahat sigortası, otel rezervasyonu veya davetiye istenebilir.Bu tür evraklarınızı yanınızda bulundurunuz.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Brezilya bulunduğu kıtada en kalabalık olan ülke olup ayrıca oldukça turist çeken bir ülkedir. Brezilya’da bulanan ve farklı iki nehrin birleşmesiyle oluşan Iguazu şelalesi görmeniz gereken önemli mekanlar arasında yer almaktadır. Bu nehri ziyaret etmenizi eşsiz manzarasını yakından görmenizi tavsiye ederiz. Kurtarıcı İsa Heykeli Brezilya ülkesi için oldukça önemli bir tarihi yapıttır. Bu tarihi yapıt bulunduğu yerdeki manzarasıyla da oldukça hoş bir atmosfere sahiptir ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca tüm bunları görmek için Brezilya vizesi işlemleriyle vakit harcamanıza gerek kalmayacak. Doğayla iç içe yaşamayı sevenler için oldukça iyi bir tatil fırsatı olacağını düşündüğümüz Fernando de Noronha masmavi deniziyle oldukça büyüleyicidir. Sizde doğayla yaşamayı seviyorsanız denizi, ormanları görmek istiyorsanız bu mekanı ziyaret etmenizi mutlaka öneririz. Bu ve bunun gibi birçok gözde mekana sahip olan bu ülkeyi ziyaret ettiğinizde oldukça eğlenceli bir tatil geçireceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca yaz tatillerinizi burada geçirmeyi planlıyorsanız size bunu tavsiye edebiliriz. Brezilya oldukça fazla sayıda plaja sahiptir ve tertemiz, masmavi deniziyle yaz tatilleri için oldukça uygun bir ülkedir. Sizde Brezilya turistik vize işlemleriyle uğraşmadan başka bir ülkede oldukça keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Bu ülke Türk vatandaşlarına tam 60 güne kadar vizesiz seyahat hakkı tanımaktadır. Sizde bu fırsattan yararlanarak hemen şimdi uçak biletinizi satın alabilir saatler sonra Brezilya aile ziyareti vizesi işlemleriyle uğraşmadan tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Brezilya vizesi için gerekli evraklar sadece pasaportunuzun en az 6 aylık geçerlilik süresi olmasıdır. Pasaportunuzun geçerlilik süresi uzun değilse sadece bu işlemi gerçekleştirerek Brezilya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat uçak biletinizi ve otel rezervasyon belgenizi mutlaka yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Brezilya seyahatinizi ticari amaçla gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız bunun için bazı şartlar aranabilir. Bu işlem için size sadece pasaportunuzun geçerlilik süresi olması yetmeyecektir. Eğer sizde çalışmak için, ticari amaçla iş seyahatinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Brezilya ticari vize işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Bunun için çalışacağınız şirketten gelen davetiye gerekmektedir. Bu şekilde başvurunuzu yapıp daha sonra Brezilya vize ücreti ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Brezilya Konsolosluğu
Askerocağı Caddesi No: 9, Süzer Plaza, 4. Kat, Elmadağ - Şişli - İSTANBUL
T : (0212) 252 00 13
F : (0212) 252 10 57
W : brezilyakonsoloslugu...