Lüksemburg Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır.

Batı Avrupa'da denize kıyısı olmayan küçük devlettir. Yaz aylarında yağış alır. Hamur işleri ve pastaları meşhur olur görüntüleri harikadır. Tatlı su balığı cennetidir. Thüngen Kalesi, Kutsal Ruh Manastırı, Ulusal tarih ve Sanat Müzesi ile Bock promontory Kalesi görülmesi gerekli yerleridir. Notre Dame Katerdari ve Düklük Sarayı ziyaretçilerin ilgisini çeker. Adolf Köprüsünü görmenizi tavsiye ederiz. Gece hayatı çok canlıdır. Şehrin eski kaleleri iyi korunduğu için dünya mirası olarak kabul edilir. Findel Havaalanı ile kısa sürede ülkeye gidebilirsiniz. Neumünster Manastırı, Alzette nehri, Pfaffenthal muhiti sizleri masal dünyasının içerisinde gezdirecek harika yerleridir. Pont de Chateau köprü-viyadüğünden her yeri görmeniz mümkündür. Alışveriş sevenler ise Place d’Armes meydanında istedikleri gibi gezerek hediyelik eşya alabilirler. Lüksemburg vizesi işlemlerinizle güzel ülkenin canlı doğası ve mekânlarına hayran kalacaksınız. Ülkenin doğal güzellikleri büyüleyecektir.

Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar sizlerin orijinal olarak hazırlayacağı ve konsolosluğa zamanında sunacağı bilgilerdir. Türk vatandaşlarının Lüksemburg’a giriş yapabilmeleri için vize almaları zorunludur. “Diplomatik”, “Hizmet” ve “Hususi” pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak şartı ile vize işlemleri yapılır. Lüksemburg turistik vize işlemlerinde pasaportunuzun 6 ay süreli yenilenmiş olması gereklidir. Başvurularda son üç yıl da schenhen vizeniz yoksa şahıs olarak başvuruda bulunmanız gerekir. Lüksemburg ticari vize işlemlerinde sizlerin şirket davetiyesi aranır Schengen Vizesi ilk defa alınmışsa şirketinizin sizin için başvuru yapamaz. Danışmanlık firmaları sizler adına işlem hızı sağlar. Evrak ve bilgilerinizi verdiğiniz zaman işlemleriniz hızlı şekilde takip edilir. Erken başvuru önemlidir. Konsolosluğun verdiği randevu saatinde mutlaka orada bulunmanız gerekir.

Lüksemburg aile ziyareti vizesi için gerekli evraklarda sizden istenen aileden gelen davetiyedir. Lüksemburg vize ücreti ödemeniz gereken tutardır. Vize işlemlerinde orijinal belgeleri yanınızda bulundurun. Noter onaylı olabilir. Sınırda sizlerden otel rezervasyonu ve seyahat sağlık sigortası ile uçak bileti belgeleri istenebilir. Vize işlemlerinizin hızlı olması için sizlerin erken başvuru yapmanız gereklidir. Eksiği olmayan belgelerle yaptığınız başvuru bir hafta içerisinde sonuçlanır. Vize işlemlerinizi internetten online ile takip edebilirsiniz.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Lüksemburg Başkonsolosluğu
Köybaşı Cad. No: 247 Yeniköy-İSTANBUL
T : (0212) 279 39 35
W : luksemburgkonsoloslu...