Litvanya Vizesi

ÜLKE SEÇİNİZVİZE İSTEMEYEN ÜLKELER
  • Listelerde belirtilen 4A Hizmet dökümleri artık SGK’dan değil, www.turkiye.gov.tr üzerinden alınabilmektedir.
  • Normal (Bordo) pasaportlara vize istenmektedir.
  • Hususi (Yeşil) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Hizmet (Gri) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  • Diplomatik (Siyah) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Kuzey Avrupa'da bulunan, üç Baltık devletinden biridir. Ilıman iklime sahiptir. Bozulmamış doğası turistlerin ilgisini çeker. Sahilleri, Arnavut Kaldırımları ile güzel ve gezilmesi gerekli bir ülkedir. Başkent Vilnius’da farklı mimarisi, kiliseleri, yeşil parkları,eğlence hayatı çok yaygındır. Özellikle UNESCO listesindeki eski kent olması şehre ayrı bir önem kazandırır. Gediminas Caddesi ve Kulesi, Kraliyet Sarayı, Katedral Meydanı,  Başkanlık Sarayı gezilmesi gerekli yerleridir. Trakai Ada Kale, Kaunas Kalesi, çam ormanları olan Palanga ülkeye ayrı bir güzellik katar. Aukstaitija Ulusal Parkı ve Druskininka doğayı sevenler için cennettir. Labanoras Bölge Parkı, Moletai Göller Bölgesi, yel değirmenleri bulunan Belmontas sizlere güzellikleri sunacaktır. Ülkede tarih öncesi dönemlere ait birçok gezilmesi gerekli kaleler bulunur. Litvanya vizesi alarak doğal güzellikleri ve eğlence hayatını keşfedeceksiniz.

Litvanya vizesi için gerekli evraklar özellikle başvuru formu dikkatli şekilde hazırlanmalıdır. Eksik olan belgelerle işlem yapmazlar. Litvanya turistik vize için otel tarafından onaylı evrak gereklidir. Pasaport süreniz en az 6 ay yenilenmiş olması önemlidir. Litvanya ticari vize işlemlerinde şirket davetiyesi yanınızda bulunsun. Normal pasaportlara vize istenir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaportlara vize uygulanmaz. Litvanya vizeleri için özellikle pasaportlarınızın hasar görmemiş olmamasına dikkat ediniz. Randevu saatinizde özellikle zamanında bulunun. Konsolosluklarda en önemli kural zamanında yetişmenizdir.

Litvanya aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar kısmında davetiyenizin aile tarafından verilmiş olması önemlidir. Litvanya vize ücreti işlemlerinizin ödeneceği tutardır. Danışmanlık şirketleri sizler adına işlemlerinizi takip ederler. Danışmanlık hizmetleri sizlere büyük kolaylıklar sağlar. Firmalar sizlerden belirli bilgiler isteyerek işlemlerinizi başlatırlar. Belgelerin her zaman orijinal ya da noter onaylı olması vize almanızı kolaylaştırır. İlk kez Litvanya’ya gidecek olanlar ise bazı durumlarda mülakattan geçebilirler. Konsolosluk sizlere randevu saati verdiğinde saatinizde gitmezseniz sizlerin vize süresinde tekrar gecikmeler yaşanır. Sınırda güvenlik bazı belgeler sizlerden isteyebilir. Otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası ve kalacağınız yerler için davetiyelerin yanınızda bulunması önemlidir. İnternetten vizenizin onaylanıp onaylanmadığını online yolu ile takip edebilirsiniz. İş günlerinde vize işlemlerinizi gününde yaptırmanız zamandan kazanmanızı sağlar.

Sayfayı Yazdır E-posta olarak gönder
Örnek Vize Başvuru Formu Örnek Vize Dilekçeleri İstenilen Fotoğraf Bilgisi
Litvanya Başkonsolosluğu
Çavuşbaşı cad.No:33 81640 Kavacık/İstanbul
T : (0216) 425 05 00
F : (0216) 425 04 97 98
W : litvanyakonsoloslugu...
E : borova@borova.com